‘Zalimin zulmünü sona erdirmek için birlikte mücadele edeceğiz’

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu: "Zalimin zulmünü sona erdirmek zorundayız. Birlikte el ele mücadele edeceğiz. Bu tarihin bize yüklediği bir sorumluluktur. Bu sorumluluğun bilincinde olan herkesle yolumuza devam edeceğiz."

KRONOS 09 Şubat 2021 GÜNDEM

Kılıçdaroğlu: Polis ve askerimizi Afganistan'dan hemen geri çekin

CHP grup toplantısında konuşan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Hepimizin oturup düşünmeye ihtiyacı var. Ön yargılarımızı bir kenara koyup oturup insanımızı ülkemizi düşünmek zorundayız. Zalimin zulmünü sona erdirmek zorundayız. Birlikte el ele mücadele edeceğiz. Bu tarihin bize yüklediği bir sorumluluktur. Bu sorumluluğun bilincinde olan herkesle yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.  Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

‘ÖNCE İŞSİZLİK SORUNUNU ÇÖZSENE’ 

“Yeri gelince Türkiye ile çok büyük laflar ediyor. Dönüp bize sen dünyaya meydan okuyacağına önce şu konteynerlerden yemek toplayanların derdini çöz deseler ne diyeceksin? Önce işsizlik sorununu çözsene. Sen fabrika kurdun, tarlaları ektin de biz karşı mı çıktık? Esnafa, çiftçiye düşük faizli kredi verdin de biz karşı mı çıktık? Biz doğruları söylediğimiz için rahatsız oluyorlar. Niçin doğruları söylüyorsun diye her gün ama her gün hakarete varan konuşmalar dinliyoruz. İşli öyle bir boyuta getirdiler ki muhalefeti de inşa edeceğiz diyor.


 

‘KORKAN İNSAN DEVLETİ YÖNETEMEZ’ 

‘Kılıçdaroğlu’ndan kurtaracağız’ diyor. Çok kolay gelirsin konuşuruz, millet evinde otururken dinler, hakem olur, kim doğru söylüyor kim yanlış söylüyor. E haksızsam zaten gideceğim. Devletin bütün evrakları senin elinde, çıkarsın karşıma ‘bak belgeler bunlar ver cevabını Kılıdçaroğlu’ diyeceksin. Cevabını veremezsem zaten gideceğim. Niye karşıma çıkmıyorsun? Çünkü korkuyor. Doğruların karşısında korkan bir insan devleti yönetemez. “

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com