Kılıçdaroğlu’ndan AKP’ye büfe tepkisi: Bir dilim ekmeğe savaş açtılar

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İBB'nin ekmek büfelerinin Üsküdar ve Ümraniye Belediyeleri tarafından engellenmesini eleştirerek, "Bir dilim ekmeğe savaş açtılar. Böyle bir ibret tablosunu Türkiye hiç yaşamadı" dedi.

KRONOS 26 Nisan 2021 GÜNDEM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), yeni Halk Ekmek büfesi kurma çalışmasını AKP’li Üsküdar ve Ümraniye belediyelerinin engellemesine “Bir dilim ekmeğe savaş açtılar. Böyle bir ibret tablosunu Türkiye hiç yaşamadı” sözleriyle tepki gösterdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İBB’nin yeni Halk Ekmek büfeleri kurma çalışmalarının AKP’li ilçe belediyeleri tarafından engellenmesine sosyal medya hesabından paylaştığı video mesajla tepki gösterdi.


Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanlarımıza halkın derdine koşun diyorum, onlar da koşuyorlar. Açlık ile tokluk arası bir dilim ekmek oldu bu ülkede. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz? Ekrem İmamoğlu, ekmek büfelerini açıyor. Vatandaş ucuz ekmek alsın diye. Bir dilim ekmeğe savaş açtılar. Böyle bir ibret tablosunu Türkiye hiç yaşamadı” dedi.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sanatçı Barış Manço’nun “Halil İbrahim Sofrası” eseriyle şöyle seslendi:

Yıllardır sürüp giden bir pay alma çabası
Topu topu bir dilim kuru ekmek kavgası
Bazen durur bakarım bu ibret tablosuna
Kimi tatlı peşinde, kimininse tuzu yok

Alnı açık, gözü toklar buyursunlar baş köşeye
Kula kulluk edenlerse ömür boyu taş döşeye
Nefsine hakim olursan kurulursun tahtına
Çalakaşık saldırırsan ne çıkarsa bahtına

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com