Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Oy oranlarını gördükçe dilinin söylediğini kulakların duymaz oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 Temmuz'u hatırlatarak muhalefeti tehdit ettiği açıklamalarına tepki gösteren CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Ey Saraydaki Şahıs, oy oranlarını gördükçe dilinin söylediğini kulakların duymaz oldu. Bugün resmen iç savaş naraları atmaya başladın. Bu millet bunları yemez" dedi.

KRONOS 05 Ocak 2022 GÜNDEM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Ekonomik kriz halkı derinden etkilemeye devam ediyor. Muhalefet zamları protesto etmek için sokağa ineceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise sokağa inmek isteyenleri 15 Temmuz’da yaşananları örnek gösterek adeta tehdit etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın bu sözlerine “Ey Saraydaki Şahıs, oy oranlarını gördükçe dilinin söylediğini kulakların duymaz oldu.” diyerek yanıt verdi.

“MİLLET SOKAKLARDA KAN DÖKMEYECEK”

Kılıçdaroğlu, “Ey Saraydaki Şahıs, oy oranlarını gördükçe dilinin söylediğini kulakların duymaz oldu. Bugün resmen iç savaş naraları atmaya başladın. Bu millet bunları yemez! Bu millet sen ve sülalen saraylarda yaşayasınız diye sokaklarda kan dökmeyecek.” dedi. “Seni ve beslemelerini seçimle göndereceğiz.” diyen Kılıçdaroğlu,”Sarayını da öğrencilerin hizmetine vermeden önce; üç ay boyunca her gün 10.00-20.00 saatleri arasında halkımızın ziyaretine açacağız. Çoluk çocuk, anne baba, herkes senin nasıl bir şaşaa içinde yaşadığını görecek.” dedi.


 

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşmuştu. Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren Erdoğan, “Bunların ahlaksızlığına, edep dışı ağızlarına biz bu ülkeyi terk etmeyeceğiz. Her fırsatta utanmadan, sıkılmadan sokaklara döküleceklermiş, meydanlara döküleceklermiş. Ya siz 15 Temmuz’u görmediniz mi? Nereye dökülürseniz dökülün. 15 Temmuz’da o sokağa dökülenlere bu millet nasıl dersini verdiyse siz de dökülün siz de aynı dersi öyle alırsınız. Cumhur İttifakı olarak hepinizi önümüze katarız ve gideceğiniz yere kadar kovalarız.” demişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com