Kılıçdaroğlu’ndan ‘faizli KYK borçlarını ödemeyin’ çağrısı: Sadece ana parayı alacağız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gençlere Kredi Yurtlar Kurumu'ndan alınan kredinin faizini ödememeleri çağrısında bulunarak, "Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda" dedi.

KRONOS 10 Temmuz 2022 GÜNDEM

Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda” dedi.

Kılıçdaroğlu, öğrencilerin sosyal medyadan tepki gösterdiği öğrenci kredilerine uygulanan faizle ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, “Gençlere sesleniyorum: Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda” ifadesini kullandı.

Kredi Yurtlar Kurumu’nun (KYK) verdiği öğrenci kredileri, sosyal medyanın gündeminde. Birçok öğrenci Twitter’dan ödemesi gereken borç miktarlarını paylaşarak, hükümete tepki gösterdi.

23 BİN LİRA VERDİLER 74 BİN LİRA İSTİYORLAR

Sosyal medyada paylaşılan ve KYK borcu olduğu öne sürülen görsellere göre okul boyunca 23 ila 32 bin TL arasında devletten kredi alan öğrencilere 74 bin liradan 100 bin liraya kadar değişen tutarlarda borç çıktığı görüldü.

Öğrenciler çıkan borçlara tepki gösterirken, devletten borçlarının silinmesi talebinde bulundu.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com