Kılıçdaroğlu’ndan Yusuf Kerim’in ailesine başsağlığı mesajı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de yaptığı konuşmada, yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle yaşamını yitiren Yusuf Kerim Sayın için ailesine başsağlığı diledi. Kılıçdaroğlu, "Ben 6 yaşındaki bir çocuk annesinden ayrılamaz dedim" dedi.

KRONOS 04 Ekim 2023 GÜNDEM

Hastalığı sürecinde annesinin tutuklu olması nedeniyle kamuoyunun yakından tanıdığı 7 yaşındaki Yusuf Kerim Sayın’ın vefatı yediden yetmişe her kesimi derinden üzdü.

Dün cenazesi Sakarya Yeni Camii’nde kılınan namazdan sonra Emirdağ 2 Mezarlığına defnedilen Yusuf Kerim için birçok kişiden taziye mesajları gelirken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da grup toplantısındaki konuşmasında konuya ilişkin mesajını verdi.

CHP lideri, hayatını kaybeden Yusuf Kerim’in ölümünün kendisini çok üzdüğünü dile getirerek, “Hastalığa yakalanmıştı, hastalığı sürecinde annesi hapisteydi. Ben 6 yaşındaki bir çocuk annesinden ayrılamaz dedim. Nihayet anneyle buluşturdular, 6 yaşındaki bir çocuğu. Yusuf Kerim vefat etti. Ona da Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.


 

Yusuf Kerim Sayın, annesi cezaevinde olan hasta çocukların sembolü haline gelmişti. Yusuf Kerim’in durumu sonrası cezaevindeki anneler için yasa çıkarılmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com