Kılıçdaroğlu’nun avukatından Fatih Tezcan hakkında suç duyurusu

KRONOS 12 Mayıs 2020 GÜNDEM

ANKARA – Yayınladığı video ile insanları alenen tehdit eden 11 bin kişilik troll ordusunun lideri Fatih Tezcan hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, “Yeter artık Fatih Tezcan isimli densize haddini bildirmek şart oldu!” diyerek suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Çelik, “Bu meczup hakkında bizzat suç duyurusunda bulunacağım! Üstelik tüm süreci özel olarak takip edeceğim! Mutlaka ceza almasını sağlayacağım!” ifadelerini kullandı.

Çelik suç duyurusunun ardından ise “Sözümün ilk aşamasını tuttum!” diyerek, şu paylaşımda bulundu: “Fatih Tezcan isimli densiz hakkında; 1- Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik (TCK 216) 2- Halk Arasında Korku ve Panik Yaratmak Amacıyla Tehdit (TCK 213) suçlarından suç duyurusunda bulundum! Peşini bırakmayacağım!”

Fatih Tezcan, son günlerde ‘darbe’ gündemli artan tehditlerin son halkasında, yayınladığı video ile tartışmalara katıldı. Tezcan’ın büyük tepki çeken sözleri şöyle:

“Tayyip Erdoğan’ı devireceğiz, idam edeceğiz diyorsunuz. Karınızı, çocuklarınızı nasıl koruyacaksınız bizden? Erdoğan’ın bir damla kanına milyonlarca kan dökülür bu ülkede. Erdoğan’a öyle bir şey yaparsanız, tırnağı kanarsa eğer bu ülkede başınızın neler geleceğinden haberiniz var mı? Biz bir daha sokağa çıkarsak eğer kimleri toplayacağız, listelerden haberiniz var mı sizin? Tayyip Erdoğan’a darbe idam vs. olursa zulalardan, listelerden, yaşanacaklarından haberiniz var mı? Yiyorsa çıksanıza. Tayyip Erdoğan orada. Alsanıza onu niye yapmıyorsunuz hadi… Devlet Bahçeli de orada. Cumhur İttifakı değil mi bu? Yer mi gözünüz FETÖ’nün PKK’nın kimse artık ağa babası feriştahı yer mi o zaman? Ailenizi kendinizi nasıl koruyacaksınız? Bir intikam faslı başlar ki bu ülkenin vatanseverlerini yiğitlerini durduramazsınız. Tayyip Erdoğan’ın bir damla kanına milyonlarca kan dökülür bu ülkede.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com