Kilisede saldırı: Papaz bıçaklandı

Avustralya'nın Sydney kentinde bir kilisede bıçaklı saldırı gerçekleştirildi. Kilisede ayinin yapıldığı anlarda gerçekleşen bıçaklı saldırıda papaz ve 3 kişi yaralandı. Sydneyliler kilisenin önüne gelerek 'Onu dışarı çıkarın' sloganlarıyla saldırıya ve saldırgana tepki gösterdi.

KRONOS 15 Nisan 2024 DÜNYA

Avustralya’nın Sydney kentinde bir kilisede bıçaklı saldırı yaşandı.

Bir AVM’de altı kişinin öldürüldüğü saldırı sonrası yasta olan Avustralya’nın Sydney kentinde bu kez de bir kilisede bıçaklı saldırı düzenlendi. Ayinin canlı yayınlandığı sırada gerçekleşen saldırıda ilk belirlemelere göre dört kişi yaralandı.

Saldırı, Sydney’deki Christ The Good Shepherd Kilisesi’nde düzenlendi. Kilisede ayin yapılırken bir kişinin bıçakla saldırdığı papaz ve üç kişi yaralandı. Saldırganın papazı bıçakladığı an, canlı yayına yansıdı. Görüntülerde, koyu renkli giysiler giymiş bir erkeğin ayini yöneten papaza saldırdığı ve çok sayıda kişinin korku ile çığlık attığı görülüyor.


Avustralya polisi, olayla ilgili bir erkeğin gözaltına alındığını ve saldırganın polisin sorularını yanıtlamayı reddetmediğini açıkladı. Polis, yaralananların hayati tehlikesinin olmadığını ve tedavi gördüklerini ekledi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com