Kısa çalışma ödeneğini uzatma kararı Resmi Gazete’de

Kısa çalışma ödeneğinin 3 ay daha uzatılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Kısa çalışma ödeneğinin uzatılması için iş dünyasından talep gelmişti.

KRONOS 23 Nisan 2021 EKONOMİ

Kısa çalışma ödeneğinin üç ay daha uzatılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çarşamba günü  “Tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan- mayıs- haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldık’” açıklamasında bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Kararı ile kısa çalışma ödeneği 30 Haziran tarihine kadar uzatıldı.

Kısa çalışma ödeneğinde son gün 31 Mart 2021 olarak belirlenmişti. Ayrıca Erdoğan, “Turizm sektöründe Mayıs’ta sona erecek KDV indirimlerinin Haziran sonuna kadar devam etmesine karar verdik” diye belirtti. Kısa çalışma ödeneğinin uzatılması iş dünyası tarafından talep edilmişti.


Kısa çalışma ödeneğinin uzatılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Kararı’nda şu ifadeye yer verildi: “Yeni koronavirüs nedeniyle dışşal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamındaki zorlayıcı sebep gerekçesiyle kısa çalışma uygulanan işyerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresinin uzatılması hakkındaki kararın yürürlüğe konulmasına, 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu’nun geçici 23’ünce maddesi gereğince karar verilmiştir.”

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com