Kocaeli alarmda: Bir kişi P&G fabrikasını basıp işçileri rehin aldı

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bulunan P&G fabrikasının ana binasını basan meçhul kişi, içeridekileri rehin aldı. Olay yerine özel harekat polisleri sevk edildi. Şüphelinin İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto etmek için olayı gerçekleştirdiği iddia edildi.

KRONOS 01 Şubat 2024 GÜNDEM

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan ABD firması P&G’nin fabrikasının ana binasını basan kişi, İsrail’in Gazze’ye saldırısını protesto etmek için işçileri rehin aldı.

Gebze’de bugün saat 15.00 sıralarında kimliği belirsiz kişi, elinde silahla temizlik ve kişisel bakım ürünleri alanında faaliyet gösteren ABD firması P&G’ye ait fabrikanın ana binasına girdi. Şüpheli iddiaya göre İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla fabrikadakileri rehin aldı.

Fabrika içinden bir görüntü… Fotoğraf: İHA

ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ YÖNLENDİRİLDİ
İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz da bilgi almak üzere bölgeye hareket etti.

Ayrıca fabrika önüne özel harekat polisleri yönlendirildi. Fabrikanın bulunduğu cadde araç ve yaya geçişine kapatıldı.


ÜSTÜNDE BOMBA OLDUĞUNU İDDİA ETTİ
Çitlerden atlayarak fabrikaya girdiği iddia edilen şahıs, üstünde bomba olduğunu da öne sürdü.

Öte yandan, şahsın fotoğrafı da ortaya çıktı. Elinde tabanca bulunan şüphelinin “Kapılar açılacak. Gazze için ya musalla ya ölüm” yazısı önünde poz verdiği görülüyor. Şahsı ikna çalışmaları sürüyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com