Kocaeli’de polis aracındaki ölümler hakkında karar: 21’er yıl

Kocaeli'de polis aracında bulunan 2 şüpheliden birinin ölümüne, diğerinin de yaralanmasına neden oldukları gerekçesiyle 2 polis ile bekçi, 21'er yıl hapis cezasına çarptırıldı.

KRONOS 22 Mayıs 2024 GÜNDEM

Zonguldak’taki bir cinsel istismar davasının şüphelileri olan ve 22 Mayıs 2023 tarihinde İstanbul’da yakalanan M.S. ve A.G.’nin polis aracında seyir halindeyken Anadolu Otoyolu Kocaeli kesiminde aracın içindeki bekçi U.O. ile polisler M.E.C. ve M.Y. arasında yaşanan arbede hakkında karar duruşması görüldü.

Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar bekçi U.O, polis memurları M.E.C. ve M.Y. ile taraf avukatları katıldı. Olayda yaralanan müşteki A.G. ise duruşmaya katılmadı.

KASTEN ÖLDÜRME SUÇU
Duruşmada söz verilen müşteki avukatı Bedirhan Teker, sanıkların kasten öldürme suçundan cezalandırılmalarını talep etti.

Sanık polis memuru M.E.C, maktul ve müştekiye orantılı bir şekilde müdahalede bulunduklarını iddia ederek, “Görevimizi yerine getirmeye çalıştık. Kaçmaya çalışmaları nedeniyle orantılı müdahalede bulunduk.” dedi.

“ÖLMESİN DİYE ÇOK ÇABA SARF ETTİK”
Polis memuru M.Y. de bu durumun kendilerini derinden sarstığını belirterek, “Ben ve arkadaşlarım şahsın yaşaması için elimizden gelen her şeyi yaptık. Ölmesin diye çok çaba sarf ettik. Çok üzüldük.” ifadesini kullandı.

Bekçi U.O. ise hastanede linç girişiminde bulunulan şüphelileri koruduklarını, böyle bir olay yaşandığı için üzgün olduklarını söyledi.


Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklara maktul M.S’ye yönelik “kasten yaralama sonucunda vücutta kemik kırılmasına yol açacak şekilde öldürmeye neden olma” suçundan 18’er yıl, müşteki A.G’ye de “kasten yaralama” suçundan 3’er yıl hapis cezası verdi.

Yaşanan arbedenin ardından M.S. hayatını kaybetmiş, A.G. de ağır yaralanmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com