‘Komünist başkan’, açıkladı: Yeniden aday olacak mı?

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, önümüzdeki yerel seçimlerde yeniden aday olup-olmayacağına dair açıklamalarda bulundu.

KRONOS 26 Eylül 2023 GÜNDEM

Mehmet Fatih Maçoğlu, önce Ovacık ardından Tunceli Belediye Başkanlığı yaptı

Halk TV’de yayınlanan Yeni Bir Sabah programında İsmail Küçükkaya’nın konuğu olan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun (SMF) görev vermesi halinde yeniden belediye başkan adayı olacağını söyledi.

“Yeniden aday olacak mısınız?” sorusuna yanıt veren Maçoğlu, “Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun programına göre kooperatif başkanlığı ve milletvekilliği görev süresinde bir dönem, belediye başkanlığında ise iki dönem sınırı var. Ben iki dönem belediye başkanlığı yaptım” ifadelerini kullandı.

’60-70 İLDE ÜRETİME YÖNELİK FAALİYETLER YAPMAK İSTİYORUM’

Küçükkaya’nın “Sosyalist Meclisler Federasyonu görev süresi kuralında belki sizin için bir istisna uygulayabilir” yorumuna ise Maçoğlu şöyle yanıt verdi:

“MYK esnetebilir veya aynı şekilde tutabilir. Yönetimimiz bu kararı alsa da almasa da ben gelecekte üretimle ilgili alanın içinde olacağım. Görev verilirse tüm kooperatiflerin başına geçip 81 ilde olmasa bile 60-70 ilde üretime yönelik faaliyetler gerçekleştirmek için hazırım. Belediye başkanlığı yapmak istiyorum. Dersim’de de başka illerde de belediye başkanlığı yapmak istiyorum. Görevden kaçmam. Nerede görev verilirse yaparım.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com