Komünist başkan Maçoğlu, Kadıköy’e mi aday olacak?

TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun İstanbul'un dört ilçesinden aday olabileceğini ve en güçlü olasılıklardan birinin de Kadıköy olduğunu söyledi.

KRONOS 02 Ocak 2024 GÜNDEM

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Genel Sekreteri Kemal Okuyan, Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun önümüzdeki yerel seçimde İstanbul’da aday gösterileceği iddialarına yönelik açıklama yaptı. Okuyan, Maçoğlu’nun Kadıköy’de aday gösterilmesinin güçlü olasılık olduğunu söyledi.

Tele1’e konuşan Kemal Okuyan, Maçoğlu’nun, seçmenlere yönelik araştırmalar doğrultusunda İstanbul’un 4 ilçesinde adaylığının görüşüldüğünü doğruladı. Henüz kesin bir karar alınmadığını söyleyen Okuyan, “Alternatiflerden bir tanesi Kadıköy. Henüz bağlanmış bir karar yok. Böyle bir ihtimal var. İstanbul’da birkaç ilçe üstünde duruluyor. İzmir’de bir olanak var mı bunları değerlendiriyoruz. İstanbul’da Kadıköy, Bakırköy, Şişli ve Üsküdar üzerinde duruluyor” ifadelerini kullandı.

‘KADIKÖY EN GÜÇLÜ OLASILIKLARDAN BİRİ’

Kadıköy’de yapılan araştırmalarda, seçmenin Maçoğlu’na yönelik önemli ölçüde isteği olduğunu söyleyen Okuyan, şöyle devam etti:

“Kadıköy’de böyle bir istek var seçmen bazında. Dolayısıyla bu istek belli ölçülerde bizi etkiliyor. Dikkate alacağımız şeylerden birisi. En güçlü olasılık demeyelim de en güçlülerden bir tanesi. Uzun süredir bir yoklama yapıyoruz. Hem kendisiyle, hem bağlı bulunduğu kurumla, hem de biz TKP olarak. Çok uzun sürmeyecek. Perşembe günü ilan edilecek diye bir şey henüz yok. Birkaç gün içinde belli olacak ve kamuoyuyla paylaşacağız.”


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP), Maçoğlu’na adaylık teklifi yaptığı iddialarına yönelik de konuşan Okuyan, “Türkiye İşçi Partisi adaylık teklifi götürmüş olabilir, bizi ilgilendirmiyor. Biz aylardır Sayın Maçoğlu’yla bir değerlendirme süreci içindeyiz. Kendileri de parti değişikliğini doğru bulmadıklarını dile getiriyordu. Bu taraflarla pek ilgilenmiyoruz. Her parti isteyebilir. Ama bizim resmi bir bilgimiz yok. Maçoğlu, çok büyük olasılıkla TKP’den aday olacak” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com