Koronavirüs sebepli ölümler artmaya devam ediyor

Türkiye'de son 24 saat içinde koronavirüs nedeniyle 23 kişi hayatını kaybederken toplam vefat sayısı da 4 bin 905'e yükseldi.

KRONOS 19 Haziran 2020 GÜNDEM

İNFOGRAFİKLER: ZAFER ÇAĞRI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de son 24 saat içinde koronavirüs nedeniyle 23 kişinin daha hayatını kaybettiğini, 1214 yeni vaka tespit edildiğini açıkladı. Böylece toplam ölü sayısı 4 bin 905’e toplam vaka sayısı 185 bin 245’e yükseldi.

Sağlık Bakanı Koca, yeni tip koronavirüs’ün (Kovid-19) Türkiye’deki güncel durumuna ilişkin Sağlık Bakanlığı’nın verilerini paylaştı.

Bakan Koca’nın paylaşımı şöyle:

“İSTANBUL ve ANKARA, son bir haftanın en düşük vaka sayısı başarısını gösterdi. Ülke genelinde yeni vaka sayısı azalmaya devam ediyor. İyileşen vaka sayımız dün olduğu gibi bugün de yeni vaka sayısının üstünde. Tedbir, karşılıklı olursa sonuç veriyor.”

Ancak son 3 gün içindeki ölüm sayılarına bakıldığında karşımıza ilk olarak 18 kişinin, ardından 21 kişinin bugün ise 23 kişinin hayatını kaybettiği çıkıyor.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara da bugün (19 Haziran) koronavirüs hastalarının sonbaharda artış gösterebileceğini belirtti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com