Koza Altın’dan Erdoğan’ın hapishane arkadaşının radyosuna para aktarılmış

TMSF yönetimindeki Koza İpek grubundan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hapishane arkadaşı olarak bilinen Hasan Yeşildağ'ın sahibi olduğu Alem FM'e reklam adı altında para akıtıldığı ortaya çıktı.

KRONOS 18 Ağustos 2021 GÜNDEM

Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek

Star, Akşam ve Güneş gazetelerini de bünyesinde bulunduran Es Medya’nın sahibi Hasan Yeşildağ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pınarhisar Cezaevinden arkadaşı olarak biliniyor. Yeşildağ’ın sahibi olduğu grubun bünyesinde bulunan Alem FM’e, TMSF yönetimindeki Koza Altın’dan reklam adı altında para aktarıldığı ortaya çıktı.

Koza İpek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek, bir takipçisinin “Abi her gün Alem FM hava durumu Koza altın katkıları ile diyor” şeklindeki mesajına şöyle cevap verdi: “TMSF ye sormak lazım kardeşim. 100 Milyon dan fazla bağıştan sonra, Koza Altın neden Alem FM e para aktarır… Alem FM kimin, ona bakmak lazım sanırım. Rezillik diz boyu.”

https://twitter.com/akinipek01/status/1427977773566550016?s=19

Koza İpek, daha önce de 15 Temmuz darbe girişimi için hazırlanan propaganda filmi olan “15/07 Şafak Vakti” filmine de sponsor yapılmıştı.

Hasan Yeşildağ’ın sahibi olduğu medya şirketlerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden para aktarıldığı ortaya çıkmıştı. Seçimler sonrasında medya grubu bünyesinde bazı Star Gazetesi’nin kağıt basımını durdurmuşlardı.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com