Kral Charles dönüyor: Kanser tedavisi gördüğü açıklanmıştı

Annesi Kraliçe 2. Elizabeth'in ölümüyle 73 yaşında tahta çıkan, 74 yaşında ise taç giyen 3. Charles'a 5 Şubat'ta kanser teşhisi konduğu duyuruldu. Kral Charles'ın tedavisinin ardından gelecek hafta göreve döneceği açıklandı

KRONOS 26 Nisan 2024 DÜNYA

Buckingham Sarayı, kanser tedavisi gören İngiltere Kralı III. Charles’ın önümüzdeki hafta görevine döneceğini duyurdu. Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamaya göre kral, kanser tedavi merkezine ilk halka açık ziyaretini 30 Nisan’da gerçekleştirecek.

KRAL GÖREVE GERİ DÖNÜYOR!
Kral, Haziran ayında Japonya İmparatoru Naruhito ve İmparatoriçe Masako’yu ağırlayacak.

Açıklamada “tıbbi tedavi merkezi” denildi. takım şu anda “Şu ana kadar kaydedilen ilerleme bizi çok cesaretlendirdi ve kralın iyileşmeye devam edeceğine inanıyoruz.”

NE OLMUŞTU?
Prostat büyümesi tedavisi için hastaneye yatacağı açıklanan Kral Charles, 26 Ocak’ta girdiği hastaneden 29 Ocak’ta taburcu edilmiş, Buckingham Sarayı, kontrollerde endişe verici başka bir duruma rastlandığını, Kral’da kanser tespit edildiğini duyurmuştu.


Kral Charles’ın prostat kanseri olmadığı açıklanırken kanserin türü ve evresine ilişkin açıklama yapılmamış, Başbakan Rishi Sunak ise kanserin erken evrede olduğunu söylemişti.

Kral, kanser tedavisi nedeniyle halka açık programlarına ara vermişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com