Kalp hastası tutuklu Adem Erdoğdu’nun koronavirüs tedavisi ağır ilerliyor

Üç yıldır tutuklu, kalp pili ile yaşayan ve 4 gün önce koronavirüs tedavisine alınan Adem Erdoğdu’nun ateşinin yükseldiği, enfeksiyon değerlerinin de yükseldiği ortaya çıktı. Eşi Birsen Erdoğdu “Geç olmanda tahliye edilmeli” dedi.

KRONOS 30 Nisan 2021 GÜNDEM

Ekim 2018’den beri Sakarya Ferizli Cezaevi’nde tutuklu bulunan hasta mahpus Adem Erdoğdu, geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanmış, acil tanıyla Sakarya Üniversitesi Araştırma Hastanesi’ne yatırılmıştı. Ailesi, Erdoğdu’nun koronavirüse yakalandığını e-devletteki kayıttan öğrenmiş, hem hastanenin hem de cezaevinin bilgi vermemesinden yakınmıştı.

Kronik kalp hastası olan Adem Erdoğdu’nun kalbi yüzde 35 oranla ancak çalışıyor. Bu şartlar altında koronavirüse yakalanıp hastaneye kaldırılan Erdoğdu’nun durumuna ilişkin bilgileri Eşi Birsen Erdoğdu paylaştı.

“4 GÜNDÜR HASTANEDE YATAN EŞİMİ NİYE TAHLİYE ETMİYORSUNUZ?”

Sosyal medya hesabındaki paylaşımında Birsen Erdoğdu, “ADEM ERDOĞDU’NUN ATEŞİ ÇIKMIŞ. ENFEKSİYON DEĞERLERİ YÜKSELMİŞ. COVİD-19 YANINDA ANTİBİYOTİK TEDAVİSİNE BAŞLANMIŞ. Cezaevi şartlarında Covid-19 olan ve 4 gündür hastanede yatan eşimi NİYE TAHLİYE etmiyorsunuz? SORUMLUSU KİM?” ifadelerini kullandı.


 

“GEÇ OLMADAN TAHLİYE EDİLMELİ”

Birsen Erdoğdu, 3 yıldır Sakarya’da tutuklu olan ve kalp pili takılan eşinin 4 gündür yakalandığı koronavirüs nedeniyle tedavi altında olduğunu kaydederek, “51 yaşında kalp ve yüksek tansiyon hastası olan eşim, GEÇ OLMADAN ‘YAŞAM HAKKI’ İÇİN ACİLEN TAHLİYE EDİLMELİ” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com