Kronos Haber Bülteni

2 dakikada son 24 saatin gündemi

KRONOS 28 Ocak 2021 VİDEO

28.01.2021 Perşembe | Kronos Haber

Erdoğan: En çok aşı projesi yürüten üçüncü ülkeyiz, adeta bilim seferberliği başlattık

Bilim Ödülleri Töreni’nde konuşan AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Türkiye’nin koronavirüs konusunda en çok aşı projesi yürüten üçüncü ülke olduğunu, TÜBİTAK Covid-19 platformu ile adeta bir bilim seferberliği” başlattıklarını söyledi.

Türk Tabipleri Birliği’nden Bakanlığa: Sağlık çalışanlarının yüzde 15’i aşılanmadı

En az 359 sağlık çalışanının Covid-19 nedeniyle öldüğünü açıklayan Türk Tabipleri Birliği salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarının yüzde 15’inin hâlâ aşılanmadığına dikkat çekerek Sağlık Bakanlığı’na sağlık çalışanlarının tamamının aşılanması çağrısında bulundu.

CHP’li Ağbaba: İki milyon esnaf can çekişiyor, ‘destek’ denilen sadaka siyasetidir

Hükümetin pandemi döneminde esnafa ‘destek’ girişimini değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba; “Can çekişen lokantacı, artık iki bin lirayı harca harca bitiremez. Kafe, restoran, lokanta esnafına cirosunun yüzde üçü kadar destek vermek, ‘sefalete devam’ demektir.” ifadelerini kullandı.

Parlamenter sisteme dönüş: CHP ve DEVA Partisi liderlerinden ilk işbirliği adımı

DEVA Partisi Lideri Ali Babacan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaretinden sonra ortak basın toplantısı düzenleyen ikili, güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili diyalog ve istişare süreci başlattıklarını açıkladı.

Özgür Kadın Hareketi Sözcüsü Ayşe Gökkan tutuklu: ‘Örgüt yöneticiliği ve üyeliği’

Özgür Kadın Hareketi TJA Dönem Sözcüsü Ayşe Gökkan, ‘örgüt yöneticiliği ve üyeliği’ iddiasıyla açılan davada tutuklandı.

Hüseyin Köksal yayın yapmakta ısrarlı: Olay TV’nin eski ortağı, KRT TV’yi aldı

Lisans sahibi Cavit Çağlar’ın frekansını alarak ayrılmasının ardından arayışa giren Olay TV’nin diğer ortağı Hüseyin Köksal, KRT TV ile anlaştı. Olay TV’nin kapanmasıyla işsiz kalan 180 gazeteci KRT TV bünyesinde çalışacak.

Boğaziçi Üniversitesi’nde özel güvenlik eylemcilere saldırdı: Çadırlar tekrar kuruldu

Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasını protesto eden öğrencilerin 25 gündür devam eden eylemine özel güvenlik görevlileri saldırdı. Öğrenciler bir kısmı zarar gören çadırları yeniden kurdu.

Göttingen Üniversitesi: Deneysel fizik çalışan Prof. Dr. Metin Tolan rektör seçildi

Deneysel fizik alanında çalışan, babası Türk annesi Alman olan Prof. Dr. Metin Tolan, Almanya’daki Göttingen Üniversitesi rektörlüğüne seçildi.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com