Kronos Haber Bülteni – 29 Nisan 2021

2 dakikada son 24 saatin gündemi

KRONOS 29 Nisan 2021 VİDEO

29.04.2021 Perşembe | Kronos Haber

Tam kapanma başladı: Market, manav ve kasaplar 10.00-17.00 saatleri arasında açık

Türkiye, Koronavirüs salgını nedeniyle 17 Mayıs’a kadar sürecek “tam kapanma” dönemine girdi. Tam kapanma 81 ilin tamamını kapsarken bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterecek.

TESK Başkanı Bendevi Palandöken: Ortada içki satışı yasağı yok ki, cezası olsun

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, tam kapanmadaki uygulamayla ilgili olarak, İçişleri Bakanlığı genelgesinde herhangi bir yasak olmadığı için alkollü içki satışına devam edileceğini söyledi.

Aşı yok: Randevuları iptal olanlar için Sağlık Bakanlığı’ndan en erken tarih 2 Haziran

Türkiye’de halen 8 milyon doz aşı olduğunu belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,aşı sıkıntısının Almanya ve sözünü tutmayan Çin’den kaynaklandığını söyledi. Bakanlık aşı randevusu iptal olanlara en erken 2 Haziran için tarih verdi.

DİSK: ‘Tam kapanma’ önlemi işçileri kapsamıyor, sorunlarla birlikte öfke de büyüyor

1 Mayıs 1977’de katledilenler Kazancı Yokuşu’nda anılırken “Yaşam koşullarının yanı sıra sorunların ve öfkenin de büyüdüğü bir dönem”den geçildiğini söyleyen Devrimci İşçi Sendikaları Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, ‘tam kapanma’ adı altındaki önlemlerin işçileri kapsamadığını vurguladı.

Kobane Davasının başladığı gün; Yargıtay, Demirtaş’a verilen hapis cezasını onadı

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında verilen 4 yıl 8 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanırken, Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dede, bunu partilerine yargı eliyle yürütülen tasfiye saldırılarının bir parçası olarak değerlendirdi.

Guterres: Kıbrıs’ta henüz resmi görüşmeleri tekrar başlatacak ortak alan bulamadık

Cenevre’deki Kıbrıs konferansıyla ilgili “Resmi görüşmelerin tekrar başlaması için yeterli ortak zemin” bulamadıklarını açıklayan Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, “Yakın gelecekte bir daha toplanma konusunda anlaştık” dedi.

Yüzde 9,4’ten yüzde 12,2’ye: Merkez Bankası, yıl sonu enflasyon tahminini yükseltti

Merkez Bankası, yıl sonu enflasyon tahmininin yüzde 9,4’ten yüzde 12,2’ye revize edildiğini açıkladı. 2021’e ilişkin gıda enflasyon beklentisi de yüzde 11,5’ten yüzde 13’e yükseltildi.

Yazılı olarak iletildi: Suudi Arabistan’dan Türk okullarını yıl sonunda kapatma kararı

Ülkedeki sekiz Türk okulunu yıl sonunda kapatma kararı alan Suudi Arabistan Eğitim Bakanlığı, Tebuk, Riyad, Taif ve Cidde’deki Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullara kararını yazılı olarak iletti.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com