Kronos Haber Bülteni

2 dakikada son 24 saatin gündemi

KRONOS 30 Ocak 2021 VİDEO

29.01.2021 Cuma | Kronos Haber

Gerekçe, ‘HDP’ye mesafe koymamak’: CHP’de üç ‘ulusalcı’ milletvekili istifa etti

CHP yönetimine parti içi sorunlarla ilgili mektup yazarak istifa eden İzmir milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel’in Muharrem İnce’nin başlattığı Memleket Hareketi’ne katılacağı iddia ediliyor.

İstifaları değerlendiren Özel: Saray operasyonları bizi yolumuzdan döndüremeyecek

Üç milletvekilinin istifası üzerine basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Rahatsız eden beyanlar duyduk. İlk günden beri sayın genel başkanımız son derece toleranslı olarak iyi niyet göstermiştir. CHP’nin ne azmi ne programı değişmiştir. Saray operasyonları bizi yolumuzdan döndüremeyecektir.” dedi.

SP YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk: Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi’ni kaldıracak

Cumhurbaşkanı’nın ziyaretiyle ilgili konuşan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, “AK Parti’nin yetkilileri bana İstanbul Sözleşmesi’nin kesinlikle kalkacağını söyledi. Ben de biliyorum Erdoğan’ın ifade ettiğini ama içlerinde bazı cahiller var, ‘kadın hakları’ falan diyenler.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan esnafa: Ağır cezalar sizi bulabilir, lokantaları gözetleme düşüncemiz var

Yüksek gıda fiyatlarına ilişkin, “Esnafa sesleniyorum, eğer bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir. Lokantalarımızı biraz gözetleme gibi bir düşüncemiz var.” diyen AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Lütfen yaptığınız işi hakkıyla yapın, vatandaşımıza zulmetmeyin.” şeklinde konuştu.

‘Militan’: İçişleri Bakanlığı ve valiliklerden Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

İçişleri Bakanlığı ve valilik avukatları, “Hepiniz yolsuzluğun, ahlaksızlığın militanısınız.” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında ‘kamu görevlisine hakaret’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Dr. Selami Er: AİHM’in Demirtaş kararı, ‘silahlı terör örgütü’ davaları için kazanım

Kronos Haber’de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Büyük Dairesi ile Anayasa Mahkemesi’nin Selahattin Demirtaş kararlarını karşılaştıran Eski Anayasa Mahkemesi Raportörü Dr. Selami Er, “Büyük Daire’nin Demirtaş’ın özgürlük ve güvenlik hakkının ihlal edildiğine hükmetmesi, yargılamaların siyasi olduğunu ve devlet aygıtının sistematik hak ihlalleri gerçekleştirdiğini göstermektedir.” dedi.

66 gözaltı kararı daha: Görevden uzaklaştırılan ya da ihraç edilen askerler, öğrenciler

Ankara’da Gülen cemaatinin jandarma yapılanması iddiasıyla geçici olarak görevden uzaklaştırılmış ya da ihraç edilmiş 1 yarbay, 1 binbaşı, 4 yüzbaşı, 17 üsteğmen, 2 teğmen, 17 astsubay, 22 askeri öğrenci, toplam 66 kişi için gözaltı kararı verildi.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com