KRT TV, Faruk Bildirici’nin yazılarına son verdi

Kanal sahibinin değiştiği KRT TV'de ombudsman Faruk Bildirici’nin görevine ve yazılarına son verildi.

KRONOS 12 Ocak 2024 GÜNDEM

Faruk Bildirici

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’e yakınlığıyla bilinen KRT TV’de ombudsmanlık yapan Faruk Bildirici’nin görevine ve yazılarına son verildi.

Mimar Fırat Bozfırat’ın satın aldığı KRT TV, işten çıkarmalarla gündemde.

Kanal, el değiştirdikten sonra daha önce de KRT TV’de yöneticilik yapan Serdar Akinan bu kez Genel Müdür koltuğuna oturmuştu.

KRT’nin satışı sonrasında Dijital Medya Genel Yayın Yönetmeni Cihan Güner ile Haber Koordinatörü Barış Can devam etmeme kararı alarak görevlerinden istifa etmişti. Güner, istifasının ardından sosyal medya hesabından “Gazeteciysen boyun eğmeyeceksin boyun eğeceksen gazeteciyim demeyeceksin” yazılı bir görsel paylaşmıştı.

Medyakoridoru’nda yer alan habere göre, bu istifaların ardından krttv.com.tr’de yaptığı bir haber nedeniyle savunması istenen genç gazeteci Mert Şişman da işten çıkarıldı.


 

KRT TV ayrıca kanalda ombudsmanlık görevi yapan Faruk Bildirici’nin görevine ve yazılarına da son verdi. Bildirici’nin son yazısını 18 Aralık’ta kaleme aldığı görüldü.

İşine son verildiğini doğrulayan Bildirici, görevine son verilme gerekçesiyle ilgili kendisine herhangi bir açıklama yapılmadığını söyledi.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com