Kulis: AKP’de A takımının değişeceği tarih belli oldu

AKP'de A takımının değişeceği tarih de belli oldu. Kulislere göre AKP kurmayları, A takımını da değiştirecek olan büyük kongreyi 2025 yılının sonbaharına bırakmayı planlıyor. 

KRONOS 29 Mayıs 2024 GÜNDEM

Yerel seçimden hezimetle çıkan AKP’de değişim yaşanacağı tartışmaları ete kemiğe bürünmeye başladı. Teşkilatlarda istifaların sürmesi beklenen AKP’de A takımının değişeceği tarih de belli oldu. Sürecin olağan sınırlarda tamamlanmasını isteyen AKP kurmayları, A takımını da değiştirecek olan büyük kongreyi 2025 yılının sonbaharına bırakmayı planlıyor.

NTV’nin kulis haberine göre, AKP Olağan Büyük Kongresi için takvim hazırlığı yapılırken il ve ilçe başkanları düzeyinde başlayan istifalar sürecek. İl başkanları düzeyinde yüzde 30’luk bir değişime gidilmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurmaylarına olağan kongre için çalışmaları yönünde de talimat verdi.

‘DEĞİŞİM SÜRECİNİN OLAĞAN SINIRLARDA TAMAMLANMASI İSTENİYOR’

AKP kurmayları sürecin olağan sınırlarda tamamlanmasını istedi. AKP kurmayları, A takımını da değiştirecek olan büyük kongreyi 2025 yılının sonbaharına bırakmayı planlıyor. Kongrelerin takvimi ise Erdoğan’ın yıl içindeki programıyla uyumlu hale getirilecek.

30 büyükşehrin tamamına gitmek isteyen Erdoğan’ın yurt içi ve yurt dışı programları dikkate alınarak illerdeki kongre tarihleri belirlenecek.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com