Kulis: AKP’nin kazanacağına inandığı 8 şehir

Kulislere göre AKP, bu seçimde 8 kenti daha hanesine yazacak. İstanbul'da ise AKP'nin inandığı görüş sonucu son iki haftanın belirleyeceği yönünde.

KRONOS 03 Mart 2024 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan (FOTOĞRAF: OZAN KÖSE / AFP)

Yerel seçimlere kısa süre kala kulisler de hareketlendi. İstanbul’u yeniden kazanmak isteyen AKP, bu seçimde 8 kenti daha hanesine yazacak.

Bu seçimde Manisa, Balıkesir, Bursa, Ordu, Antalya, Eskişehir gibi illerden alınacak sonuçlar merak ediliyor. AKP’lilere göre 31 Mart seçimlerinde mevcut belediyelerin yeniden kazanılması sürpriz olmayacak.

Duvar’ın kulis haberine göre AKP, CHP tarafından yönetilen Hatay, Antalya, Eskişehir, Artvin, Bilecik ve Bolu’nun da eklenebileceği hesabını yapıyor.

Haberde, “AK Partililere göre 31 Mart seçimlerinde mevcut belediyelerin yeniden kazanılması sürpriz olmayacak. Ana hedef İstanbul’u yeniden kazanmak ama mevcut belediyelerin üzerine ayrıca CHP’li belediye başkanlarınca yönetilen Hatay, Antalya, Eskişehir, Artvin, Bilecik ve Bolu’nun da eklenebileceği hesabı yapılıyor. 31 Mart 2019 seçimlerinde HDP’nin kazandığı ama kayyım atanan Siirt’in de AK Parti tarafından kazanılma olasılığından bahsediliyor. Bu durumda AK Parti kulislerine göre seçimde mevcut belediyelere 8 belediye daha eklenmiş olacak” ifadeleri kullanıldı.


 

İSTANBUL’U SON İKİ HAFTA BELİRLEYECEK

İstanbul’a ilişkin de AKP’deki genel görüş sonucu son iki haftanın belirleyeceği yönünde. Buna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın etkisinin daha fazla hissedileceği son dönemeçte seçimin Kurum lehine sonuçlanacağı iddia ediliyor.

AKP’li üst düzey bir yetkiliye göre yüksek katılım beklenen İstanbul seçiminin 150-160 bin oy farkıyla Murat Kurum tarafından alınması bekleniyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com