Kulis: Erdoğan-Akşener ekibi yakın ilişkide

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan'ın kulisine göre Erdoğan'ın ekibi İYİ Parti'yi yakın markaja aldı ve Akşener'in ekibiyle yakın ilişki içerisinde.

KRONOS 23 Nisan 2024 GÜNDEM

Yerel seçimlerde büyük başarısızlık yaşayan İYİ Parti’de Meral Akşener, kendisine gelen tepkiler sonrası olağanüstü kurultayda yeniden aday olmayacağı yönünde açıklama yapsa da AKP umutlu. Yeni anayasa değişikliği için MHP ile sandalye sayısı yetmeyen AKP’nin aradığı ortakların başında İYİ Parti geliyor. AKP, Meclis’te 38 sandalyesi bulunan İYİ Parti için Akşener’in siyasete vede etmemesi hesabını yapıyor.

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan’ın kulisine göre ise Erdoğan’ın ekibi İYİ Parti’yi yakın markaja aldı ve Akşener’in ekibiyle yakın ilişki içerisinde.

Nuray Babacan, kulisinde şunları aktardı:

“AKP kulislerinde, İYİ Parti’deki gelişmeler de yakından izleniyor. Cumhur İttifakı’nın seçim sürecinde ve sonrasında bu partiye gösterdiği ilgiyi farklı okuyanlar var. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in siyasete veda etmemesi için gösterilen çabanın altında, bu partinin milletvekillerine duyulacak ihtiyaç gösteriliyor. Olası bir ‘anayasa değişikliği’ veya kritik kararlarda 38 milletvekilinin işe yarayacağı hesabı yapılıyor. Bu arada, Cumhurbaşkanlığı ekibinin Akşener ve ekibiyle yakın ilişkide olduğu da iddialar arasında…”

VEKİLLERE ŞATAFAT UYARISI

Öte yandan AKP yönetimi son günlerde şatafatlı görüntülerle gündeme gelen milletvekillerini de uyardı. Yöneticiler, vekillerini şu şekilde sözlü olarak uyardı:

“Milletvekillerinin davranış ve görüntüleri, halkın çok dikkatini çekiyor. Attığınız her adım yanlış anlaşılmaya müsait. Nerede yemek yediğiniz, ne giydiğiniz, nasıl davrandığınız her an izleniyor. Halkı rahatsız edecek, lüks, şatafatlı görüntüler vermeyin, özenli olun.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com