Kulis: Erdoğan seçim sonrası Hafize Gaye Erkan’a yeni görev vaat etmiş

Gazeteci Barış Pehlivan'ın kulisine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan veda buluşmasında Hafize Gaye Erkan’a “seçim sonrasını bekle” demiş. Yerel seçimler sonrasında Erkan’a yeni bir görev vereceğine dair vaatte bulunmuş.

KRONOS 17 Nisan 2024 GÜNDEM

Babasına makam odası ve makam aracı verdiği iddiaları sonrası Merkez Bankası başkanlığından affını isteyen ancak daha sonra görevden alındığı ortaya çıkan Hafize Gaye Erkan ile ilgili yeni bir kulis ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde ailesiyle lüks bir otelde tatil yaptığı haberlerine konu olan Hafize Gaye Erkan’a Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni bir görev vaat ettiği iddia edildi.

İddia, Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan’dan geldi. Pehlivan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan veda buluşmasında Hafize Gaye Erkan’a “seçim sonrasını bekle” demiş. Ve yerel seçimler sonrasında Erkan’a yeni bir görev vereceğine dair vaatte bulunmuş” dedi.

Bu nedenle Erkan’ın Türkiye’den ayrılmadığını belirten Pehlivan, “Yarın öbür gün Hafize Gaye Erkan’ın yeni bir göreve atandığını Resmi Gazete’de okursak hiç şaşırmayalım” ifadelerini kullandı.

Pehlivan’ın yazısından ilgili kısım şöyle:

“Daha yakın zamana kadar neleri tartışıyorduk…

Merkez Bankası başkanı neden annesinin yanında kalıyor, babası personel kovma yetkisine mi sahip? Evet, Hafize Gaye Erkan’dan bahsediyorum.

Sonrası malum… Eski başkan o dönem Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü. “Bana çok belden aşağı vuruldu” dedi. Sonrası “görevden affını isteme” ya da “görevden alınma” olarak karşımıza çıktı.

Peki, ardından ne oldu?

‘BU NEDENLE ABD’YE DÖNMEMİŞ’

Yani Hafize Gaye Erkan şimdi nerede?

Duydum ki…

Cumhurbaşkanı Erdoğan veda buluşmasında Hafize Gaye Erkan’a “seçim sonrasını bekle” demiş. Ve yerel seçimler sonrasında Erkan’a yeni bir görev vereceğine dair vaatte bulunmuş.

İşte bunun üzerine Hafize Gaye Erkan da ABD’ye dönmemiş ve memlekette kalmış. Hatta İstanbul’un en gözde otellerinden birinde bir ay yaşamış ancak yakın zamanda oradan da ayrılmış. Duydum ki onun da içinde Türkiye’de kalmak yatıyormuş.

Yani…

Yanisi şu: Yarın öbür gün Hafize Gaye Erkan’ın yeni bir göreve atandığını Resmi Gazete’de okursak hiç şaşırmayalım.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com