Kulis: İmamoğlu ve Yavaş’ı öneren Akşener, kabul edilmeyince ‘Kalkıp gideyim mi’ dedi

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının konuşulduğu altılı masa toplantısında, İYİ Parti lideri Akşener'in Mansur Yavaş ya da Ekrem İmamoğlu'nu önerdiği, Kılıçdaroğlu'nun itirazı üzerine ise "Yani ben kalkıp gideyim mi" dediği ileri sürüldü.

KRONOS 03 Mart 2023 GÜNDEM

Toplantı öncesi Akşener'i, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu kapıda karşılamıştı.

Gazeteci Murat Sabuncu, altılı masanın cumhurbaşkanı adayı konusunda “ortak bir anlayışa ulaştığı” 12. toplantısında yaşanan tartışmayı kulis bilgisi şeklinde aktardı.

T24’te yayınlanan yazıya göre Akşener’in gece parti yöneticilerini toplayıp, bugün için de 81 il başkanını Ankara’ya çağırmasının ardında, toplantıda yaşanan gerilim var.

“İçeriden aldığım bilgileri aktarayım” diyen Sabuncu’nun yazından o bölüm şöyle:

AKŞENER “PARTİM ‘İKİ İSMİ ÖNER, YOKSA ÇIK GEL’ DEDİ” DEMİŞ 

“Toplantıda Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı konusu Saadet Partisi Genel Başkanı ev sahibi Temel Karamollaoğlu tarafından gündeme getirildi. Diğer liderler bu konuda olumlu görüş verirken Meral Akşener ‘Ekrem İmamoğlu ya da Mansur Yavaş olsun, partim bana bu iki ismi öner yoksa çık gel dedi’ diye konuştu.

Bunun üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘Onlar belediye başkanlığı görevine devam edecek’ dedi. Akşener ‘O zaman ben bunu partimin yetkili kurullarına, il başkanlarıma danışayım’ diye yanıt verdi.

KILIÇDAROĞLU: GEREKİRSE 5 PARTİ İMZASIYLA AÇIKLAMA YAPILIR

Bunun üzerine ne yapılacağı düşünülürken Kılıçdaroğlu ‘Gerekirse beş parti imzasıyla bir açıklama yapılır’ deyince Akşener ‘Ben kalkıp gideyim mi yani’ karşılığını verdi.

Diğer liderler devreye girdi ve pazartesi gününe kadar herkesin kendi partisiyle istişare ederek tekrar bir araya gelinip açıklama yapılması noktasında arabuluculuk yapıldı.

Akşener’in parti kurmayları ve il başkanları ile görüşüp son durumu yakında açıklaması bekleniyor.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com