Kürşad Zorlu: Azerbaycan’ın Karabağ’daki operasyonunu destekliyoruz

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Azerbaycan'ın Karabağ'da başlattığı askeri operasyona destek verdiğini açıkladı. Zorlu, operasyonun başarıyla tamamlanmasını ve bölgede barışın sağlanabilmesi için tüm yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerektiğine inanıyoruz" açıklamasını yaptı.

KRONOS 19 Eylül 2023 GÜNDEM

Azerbaycan, Dağlık Karabağ’da “terörle mücadele operasyonları” başlattığını duyurdu.

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Azerbaycan’ın Karabağ’da başlattığı askeri operasyona ilişkin “Azerbaycan’ın 2.Karabağ Savaşı’nda kazandığı zaferin ardından toprak bütünlüğünü sağlamaya yönelik bu haklı operasyonun başarıyla tamamlanmasını diliyor ve artık bölgede barış ve istikrarın sağlanabilmesi için Zengezur Koridoru dahil tüm yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerektiğine inanıyoruz” açıklamasını yaptı.

“ANTİTERÖR OPERASYONU BAŞLATILMIŞTIR”
Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bugün Karabağ’da askeri operasyon başlatıldığını duyurdu. Operasyon bakanlığın açıklamasında, “Üçlü Bildiri hükümlerinin sağlanması, Karabağ ekonomik bölgesindeki provokasyonların önlenmesi, Ermeni silahlı kuvvetlerinin birimlerinin silahsızlandırılarak topraklarımızdan çıkarılması, askeri altyapılarının etkisiz hale getirilmesi, işgalden kurtarılan topraklara dönen sivil halkın güvenliğinin sağlanması ve Azerbaycan Cumhuriyeti’nin anayasal düzeninin yeniden tesis edilmesi amacıyla antiterör operasyonu başlatılmıştır” denildi.


İyi Parti Sözcüsü ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Kürşad Zorlu, operasyonla ilgili X (Twitter) hesabında şu paylaşımı yaptı:

“KARDEŞ AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ”
“Azerbaycan’ın Karabağ’da başlattığı antiterör operasyonunu dikkatle takip ediyoruz. Bir süredir Ermenistan tarafının Hankendi üzerinden provokasyonları ve yeni bir fiili durum yaratma girişimi devam ediyordu. Son olarak bugün de Azerbaycan mevzilerine ateş açıldı. Bunun üzerine Azerbaycan toprak bütünlüğünü sağlamak ve 10 Kasım 2020 tarihli ateşkes anlaşmasındaki hükümlerin yerine getirilmesi için Karabağ’daki silahlı ayrılıkçılara karşı anti terör operasyonu başlattığını duyurdu. Azerbaycan’ın 2.Karabağ Savaşında kazandığı zaferin ardından toprak bütünlüğünü sağlamaya yönelik bu haklı operasyonun başarıyla tamamlanmasını diliyor ve artık bölgede barış ve istikrarın sağlanabilmesi için Zengezur Koridoru dahil tüm yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerektiğine inanıyoruz. İYİ Parti olarak bu haklı mücadelesinde kardeş Azerbaycan’ın yanındayız.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com