Kürt iş insanı Toktaş: Yeşil’in posterini açanlara stada girme yasağı getirilsin, Bursaspor’un borcu ben öderim

Bursaspor Kulübü 57 milyon liralık borcu nedeniyle lisans alamadığı için bu sezon hiçbir ligde olmayacağını duyurdu. Sabır Toktaş'tan yeni bir paylaşım geldi: "Amedspor maçında Beyaz Toros ve Yeşil’in posterini açan taraftarlarına stada sokma yasağı getirsin, 57 milyon TL'lik borcunu tek seferde ödeyeceğim."

KRONOS 20 Temmuz 2023 SPOR

Tarihinde Süper Lig şampiyonluğu bulunan Bursaspor, 57 milyon TL’lik borç nedeniyle lisans alamadığını açıkladı. Bursaspor’un bu sezon hiçbir ligde oynayamayacağı anlamına gelen bu açıklama futbolseverleri üzdü.

Bu gelişme üzerine Kürt iş insanı Sabır Toktaş, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:

“Bursaspor’a Açık Çağrımdır..
Basın ve Kamuoyu Karşısında Amedspor’dan Özür Dilesin, Barbar ve Faşist Zihniyete Sahip Olan Taraftarını Kınasın.  Amedspor Maçında Beyaz Toros ve Yeşil’in Posterini Açan Taraftarlarına Stada Sokma Yasağı Getirsin, Lige Devam Etsinler Diye 57 Milyon TL lik Borcunu Tek Seferde Ödeyeceğim.”


NE OLMUŞTU?
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Bursaspor ile Amedspor arasında 5 Mart’ta Bursa’da oynanan maçta yaşanan olaylar sonrası yeşil beyazlı kulübe 9 maç seyircisiz oynama ve 326 bin TL para cezası vermişti. Olaylarla ilgili olarak gözaltına alınan 9 kişi serbest bırakılmıştı.

PFDK’nın açıkladığı ilk kararda, saha olayları ve talimatlara aykırı eylem nedeniyle 8 maç, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı da 1 maç seyircisiz oynama cezası yer almıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com