Kürt siyasetinin yokluğu ya da işlevsizliği demokrasiyi de imkansız kılmaz mı?

HDP'nin yokluğu ya da işlevsizliğinden haklar konusunda hayalleri somut adımlara dönüştürecek çalışmalara, Mısır'ın Libya denklemindeki yerinden Çin'le varılan swap anlaşmasının neye yaradığına..

KRONOS 22 Haziran 2020 PODCAST

https://soundcloud.com/user-436877268/220620-kp

Nejla Kurul, Yeni Yaşam: Artık farkındayız: Demokrasi sadece yapılarak öğrenilebilir. Hiçbir yurttaş, dili çalınmış, kültürü istila edilmiş, seçme iradeleri yok sayılmış, temsilcileri cezaevinde veya dışarıda susturulmuş Kürt toplumuna kayıtsız kalamaz.

Şebnem Korur Fincancı, Evrensel: Süregiden açlığa, yoksulluğa, eğitimsizliğe, adaletsizliğe ve demokrasiyi hiçe sayan sistem değişikliklerine karşı sokağı kullanma pratiklerini hayatımıza yeniden yerleştirmeli, hayallerimizi el birliği ile somut adımlara dönüştürecek çalışmaları büyütmeli, hayatımızı kazanmalıyız!

Fehim Taştekin, Gazete Duvar: Şimdiye kadar Türkiye’nin artan dahli karşısında seyirci kalmayacaklarını söylese de Sisi’nin askeri bir maceradan kaçındığı söyleniyordu. Sisi’nin temel korkusu, Libya’da İslamcı güçlerin kazanması halinde Mısır’da 2013’teki darbeyle devirdiği Müslüman Kardeşler’in rövanş imkânı bulma ihtimali.

Çetin Analiz, Para Analiz: ‘Döviz bağımlılığı nasıl azalır’ sorusunu ortaya koyarsak yanıtı çok belli. Dış ticaret dengesiyle… Üreten, ürettiğiyle kazanan, üretiminde dış tedarik oranı düşük olan, aldığından çok sattığıyla değil, harcadığından çok kazandığıyla bir performans koyan yapı ancak döviz bağımlılığını azaltır.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com