‘Kuru Otlar Üstüne’: En iyi açılış yapan Nuri Bilge Ceylan filmi

Nuri Bilge Ceylan, Cuma günü vizyona giren 'Kuru Otlar Üstüne' filmi ile kendi rekorunu kırdı. İlk hafta sonunda 70 bin 157 seyirci tarafından izlenerek film, Nuri Bilge Ceylan'ın en iyi açılış yapan filmi olarak kayda geçti.

KRONOS 03 Ekim 2023 KÜLTÜR

Dünyaca ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın 76. Cannes Film Festivali’nde Merve Dizdar’a En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandıran filmi Kuru Otlar Üstüne 29 Eylül Cuma günü gösterime girdi. Türkiye prömiyerini 30’uncu Adana Altın Koza Film Festivali’nde yapan film, vizyona girmesinin ardından sosyal medyanın gündemine oturdu.

Seyirci beklentisinin ve ilgisinin yüksek olduğu filmi ilk gününde 20 binden fazla sinemasever seyretti. Böylece Kuru Otlar Üstüne, Ceylan imzalı filmler arasında en yüksek ilk gün açılışını gerçekleştiren film oldu.


Başrollerinde Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar, Musab Ekici’nin yer aldığı Kuru Otlar Üstüne, ücra bir kasabada yaptığı zorunlu görevini tamamlayıp tayin olmayı bekleyen bir öğretmenin hikayesini konu ediyor.

‘AHLAT AĞACI’, 47 BİN SEYİRCİ İLE AÇILIŞI YAPMIŞTI
Box Office Türkiye tarafından yayınlanan verilere göre film gişede ilk hafta sonunda 70 bin 157 seyirci tarafından izlendi. Ceylan’ın bundan önce en iyi açılışı yapan filmi 47 binle Ahlat Ağacı’ydı. İlk üç günde Kış Uykusu 43 bin, Üç Maymun 29 bin, Bir Zamanlar Anadolu’da 19 bin seyirciye ulaşmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com