‘Kuru Otlar Üstüne’ Netflix’te

Nuri Bilge Ceylan’ın 76’ncı Cannes Film Festivali’nde dünya prömiyeri yapılan 'Kuru Otlar Üstüne' adlı filmi, 1 Mart'tan itibaren Netflix'te izlenebilecek.

KRONOS 03 Şubat 2024 KÜLTÜR

Cannes’da Merve Dizdar’a En İyi Kadın Oyuncu ve Şikago Uluslararası Film Festivali’nde Ece Bağcı’ya En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü getiren Nuri Bilge Ceylan’ın Kuru Otlar Üstüne filmi 1 Mart itibariyle Netflix üzerinden izlenilebilecek.

Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmenliğini yaptığı film 308 bin 730 seyirciyle en çok izlenen filmi oldu.

Senaryosunu Ebru Ceylan ve Akın Aksu’nun birlikte yazdığı 2023 çıkışlı dram filminde başrolleri Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar ve Musab Ekici paylaşıyor.

FİLMİN KONUSU
Samet, Doğu Anadolu’nun ücra bir köyünde dört yıl zorunlu görev yaptıktan sonra İstanbul’a tayin edilme hayali kuran ve meslektaşı sosyal bilgiler öğretmeni Kenan ile aynı evi paylaşan genç bir resim öğretmenidir. Samet’in öğrencileri arasında yakın olduğu 14 yaşındaki Sevim de vardır. Sevim’in defterinde Samet’e hitaben yazılmış kalplerle bezeli bir aşk mektubu başka bir personel tarafından bulununca hem Samet hem de Sevim küçük düşer. Samet’in mektubu yok etme konusunda yalan söylediğini fark eden Sevim öfkelendikten sonra Samet’in hayalleri, Kenan’la birlikte bir cinsel istismar suçlamasının hedefi hâline gelmesiyle yıkılır.


Samet asıl hedefin Kenan olduğundan şüphelenir ve arkadaşlıkları giderek bozulur. Suçlamadan adını temize çıkarmaya çalışırken köy kurallarına uyma zorluğuyla karşı karşıya kalır. Yaşadığı sıkıntıların üstesinden gelmesine yardımcı olabilecek başka bir öğretmen olan Nuray ile tanışınca da işler değişir.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com