Murat Kurum’a kentsel dönüşüm protestosu: ‘Bizi evimizden sürdünüz’

Murat Kurum Başakşehir’de, kentsel dönüşüm mağdurlarının protestosuyla karşılaştı. Kurum’un peşini bırakmayan mahalleli, polisin engellemesine rağmen Kurum ile bir odada görüşmeyi başarabildi. Bir mahalleli "Kanal İstanbul var diye bizi sürgün ettiniz. Ben şu anda kendi evimde kalamıyorum" dedi.

KRONOS 01 Mart 2024 GÜNDEM

Başakşehir’de kentsel dönüşüm mağduru Şahintepe Mahallesi sakinleri, AKP İstanbul Büyükşenir Belediyesi başkan adayı Murat Kurum’u protesto etti. Daha sonra mahallelinin sorunlarını bir odada dinleyen Kurum, “Kanal İstanbul’u yapacak mısınız” sorusuna ise yanıt vermedi.

Murat Kurum, İstanbul Gıda Toptancılar Çarşısı (İGTOT) esnafıyla bir araya geldi. Evleri kentsel dönüşüm nedeniyle yıkılan ve haklarının karşılığının verilmediğini söyleyen Şahintepe Mahallesi sakinleri de Kurum’un programına katıldı.

KANAL İSTANBUL SORUSU: VAZGEÇTİNİZ Mİ, GEÇMEDİNİZ Mİ?

ANKA’nın haberine göre; burada söz alıp soru sormak isteyen mağdurlardan Nagihan Kamçı’ya izin verilmedi. Program bitiminde de Kurum’un peşini bırakmayan mahalleli, polisin engellemesine rağmen Kurum ile bir odada görüşmeyi başarabildi.

Mağdurların bir bölümünü kayıt altına aldığı görüntülere göre Nagihan Kamçı, yaşadıkları sorunları anlatarak Kurum’un daha önce “Yapacağız” dediği, İstanbul’a aday olduktan sonra ismini telaffuz etmediği Kanal İstanbul projesini hatırlattı.

“Bu konu hakkında hiç yorum yapmıyorsunuz. Vazgeçtiniz mi, vazgeçmediniz mi” diye sordu. Kurum, “Neden vazgeçtik mi” diye yanıt verdi. Kanal İstanbul projesinin tekrarlanmasının ardından Kurum ise konu hakkında bir şey söylemedi, önündeki kâğıda not aldı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

  Tozkoparan’da binlerce polisle ‘kentsel dönüşüm’ ablukası

  /ilgilihaberpostici]

  ‘KANAL İSTANBUL DEDİNİZ BİZİ EVİMİZDEN SÜRGÜN ETTİNİZ’

  Bir başka mağdur da “Kanal İstanbul var diye bizi sürgün ettiniz buradan. Ben şu anda kendi evimde kalamıyorum. Sabahın 05.00’inde gelip komşumun evini yıktılar. Binlerce polisle bize işkence ettiler. Belediye başkanınız geliyor, mahallede bize görünmeden kaçıp gidiyor” diyerek tepkisini dile getirdi.

  ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

  Takip Et Google Haberler
  Takip Et Instagram
  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com