Kütahyalı: Terim belgeseli rezalet, Hakan Şükür en büyük forvet kardeşim

Hükümet yanlısı ve eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in kontrolündeki Beyaz TV’de konuşan Rasim Ozan Kütahyalı Fatih Terim belgeseli için " rezalet" ifadelerini kullandı: "Galatasaray tarihine gelmiş en büyük forvet Hakan Şükür'dür kardeşim."

KRONOS 04 Ekim 2022 SPOR

Fatih Terim’in hayatını konu alan ve Netflix’te yayınlanan belgeselde Hakan Şükür ve Arif Erdem’in sansürlenmesine Beşiktaşlı Sinan Engin ve sunucu Ertem Şener’in ardından yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı da tepki gösterdi.

Hükümete yakınlığı ile bilinen ve eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in kontrolündeki Beyaz TV’de Beyaz Futbol adlı programda belgesel için “bir rezalet” diyen Kütahyalı, “Sinan abi de efsane adaletli bir yorum yaptı burada.” ifadelerini kullandı:

‘NE YAPAYIM, HERİF BÜYÜK FORVET”

“Yeter, ben de kendimden utanıyorum. Galatasaray tarihine gelmiş en büyük forvet Hakan Şükür’dür kardeşim. Ne yapalım, sabah akşam bana küfrediyor. Bütün videolarında bana küfrediyor. Ne yapayım, herif büyük forvet. Ali Koç bir yayın yapmış bana küfretti. Onlar bizler yüzünden bu ülkeleden gittiler, kaybettiler Fethullahçılar. Ama adam büyük forvetti kardeşim.”

SİNAN ENGİN DE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Netflix’in Fatih Terim belgeselinde 1996-2000 yılları arasındaki görüntülerde Hakan Şükür ve Arif Erdem’e yer verilmemesi Beşiktaş’ın eski oyuncusu ve teknik direktör Sinan Engin’in de tepkisini çekmişti.


 

‘HAKAN ŞÜKÜR VE ARİF’SİZ OLAMAZ’

Geçtiğimiz günlerde Ertem Şener’in moderatörlüğündeki programda konuşan Engin, “Bazı şeylere takılmam. Ben o futbolcuların gollerini ve yaptıklarını belgeselde verirdim. Hakan Şükür ve Arif Erdem goller atmış, tarihi başarılar elde etmişler adları bile geçmiyor. Şu an ne yapmış, neredeymiş, firardaymış bunlar beni ilgilendirmiyor. Bu devletin kendi sorunu arkadaş. Ben burada söylüyorum. Bu adam goller atmış, tarihe adını yazdırmış. Adı olmalıydı bence. Yarın bir gün Türkiye’ye gelecek hesabını da verecek. Herkes veriyor hesabını. O da gelsin versin. Fatih Terim veya belgeseli yapanlar herhalde tepki alırız diye kullanmadılar. Dediğim gibi bunları ve bu çocukların yaptıklarını yok edemezsin. O da gelecek eğer varsa suçu yargılanacak veya cezasını çekecek. Ben futbol adamıyım arkadaş beni ilgilendirmiyor başka ne yaptığı.” dedi.

ŞENER: HAKAN ŞÜKÜR TARİHE GEÇTİ

Programın moderatörü Ertem Şener ise ”Hakan Şükür’ün futbolculuk döneminde aattığı goller bence de verilmeli. Hertha Berlin, Leeds United maçı ve daha birçok maç Hakan Şükür’ün tarihe geçtiği maçlar. Futbolculuk dönemindeki Hakan Şükür silinemez.” diyerek tepkisini dile getirdi.

MİLLİ TAKIM VE GALATASARAY’IN ‘KRAL’ LAKAPLI OYUNCUSUYDU

Milli Takım’ın Galatasaray’ın “kral” lakaplı yıldız oyuncusu Hakan Şükür, 1995-2000 yılları arasında 155 kez giydiği Galatasaray formasıyla 119 kez fileleri havalandırmıştı. Bu yıllarda Galatasaray 4 kez üst üste şampiyon olmuş, UEFA kupasını müzesine götürmüştü.


 

Malta ile Türkiye Euro 2008 Elemeler Sıralama Turu Grup C maçnda Milli Takımın kaptanı olarak sahaya çıkan Hakan Şükür, ay-yıldızlı takıma 33. kez kaptanlık yaptı. Böylece teknik direktör Fatih Terim ile yardımcı antrenör Oğuz Çetin’i geride bıraktı.

ABD’DE YAŞIYOR

Gülen cemaati ile ilişkilendirildiği için hakkında soruşturma başlatılan ve ABD’de yaşayan Hakan Şükür, AKP’den milletvekilli seçilerek TBMM’de görev yapmıştı. Erdem ve Şükür hakkında Cemaat davaları nedeniyle yakalama kararı bulunuyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com