‘Lütfi Elvan ve Naci Ağbal’ın başarılı olma şansları, bizim Marsa gitme şansımız kadar’

Türkiye'nin tarihin en ağır ekonomik krizi ile boğuştuğuna işaret eden Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal’ın kronik meselelere çözüm getiremeyeceğini söyledi.

KRONOS 24 Şubat 2021 EKONOMİ

MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Demokrat Parti'ye geçmişti.

Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) ihraç edildikten sonra Demokrat Parti’ye (DP) geçen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ekonominin dümenindeki iki ismin ekonomiyi düzlüğe çıkarma ihtimali olmadığını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal hakkında çarpıcı bir yorumda bulunan
Enginyurt, iki ismin başarılı olma ihtimaline dair “Zor dostum, zor.” dedi.

“BAŞARILI OLMALA ŞANSLARI MARS’A GİTME ŞANSIMIZ KADAR”

Enginyurt şahsi Twitter hesabında, “Maliye Bakanı @lutfielvan ve Merkez Bankası Başkanı @naci_agbal’ın başarılı olma şansları, bizim en kısa zamanda Mars’a gitme şansımız kadardır. Faizleri yüzde 20 yaparak, kısa vadede döviz de düşüşle, ekonomide işler iyi gidiyor denilemez. Üretim, kaynak yok, harcama çok.” ifadelerini kullandı.


 

Naci Ağbal, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 7 Kasım 2020’de azledilen Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal’ın yerine getirilmişti.

Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın 8 Kasım 2020’de Instagram hesabında istifa ettiğini açıklamasının akabinde Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine ise Lütfi Elvan tayin edilmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com