Macron kararını verdi: Ukrayna’ya asker gönderiyor

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılarını artırıp nükleer tatbikat yapmasına yanıt Fransa'dan geldi. Macron, eğitim vermeleri için askerlerini Ukrayna'ya gönderiyor.

KRONOS 28 Mayıs 2024 DÜNYA

Ukrayna Başkomutanı Oleksandr Sırski, Fransa’nın yakında savaşın harap ettiği Ukrayna’ya birlikleri eğitmek için asker göndermeye başlayacağını söyledi.

Sırski, Fransa Savunma Bakanı Sebastien Lecornu ile yaptığı görüşmenin ardından, Fransız askeri eğitmenlerinin Ukrayna eğitim merkezlerini ziyaret etmelerine izin veren belgelerin imzalandığını söyledi.

Başkomutan Sırski, Telegram sosyal ağ uygulamasında, “Fransa’nın, Ukrayna askeri personelinin eğitimi için Ukrayna’ya eğitmenler gönderme girişimini memnuniyetle karşılıyorum” paylaşımında bulundu.


“BATILI ORTAKLARI TEŞVİK EDECEĞİNE İNANIYORUM”

İlk Fransız eğitmenlerin yakın zamanda eğitim merkezlerini ziyaret etmelerini, altyapılarını ve kadrolarını tanımalarını sağlayacak belgeleri imzaladığını belirtti.

Sırski, “Fransa’nın kararlılığının diğer Batılı ortakları da bu iddialı projeye katılmaya teşvik edeceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı. İlk Fransız askeri konuşlandırmalarına ilişkin hiçbir ayrıntı paylaşılmadı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com