Macron: Türkiye, Suriyeli paralı cihatçıları Karabağ’a gönderdi

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Türkiye'den Dağlık Karabağ'a Suriyeli savaşçıların gönderildiğine dair ellerinde kanıt olduğunu söyledi. Macron, "Elimize geçen kesin bilgilere göre, cihatçı gruplara bağlı Suriyeli savaşçılar, Gaziantep'ten geçerek Karabağ'da cepheye katıldı" dedi. 

KRONOS 01 Ekim 2020 GÜNDEM

macron

Türkiye’den Dağlık Karabağ’a Suriyeli savaşçıların gönderildiğine dair ellerinde kanıt olduğunu söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı Macron, “Elimize geçen kesin bilgilere göre, cihatçı gruplara bağlı Suriyeli savaşçılar, Gaziantep’ten geçerek Karabağ’da cepheye katıldı” dedi.

Euronews’in haberine göre, Elysee Sarayı’ndan yapılan açıklamada Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştüğü ve Azerbaycan ile Ermenistan arasında bir ateşkese varılması için ortak çaba sarf etme konusunda anlaştığı belirtildi.

‘PARALI ASKERLERİN KARABAĞ’A GÖNDERİLMESİ İLE İLGİLİ KAYGILAR’ 

Dağlık Karabağ krizinin, siyasi diplomatik yöntemlerle çözülmesi gerektiği vurgulanan görüşmede ayrıca “Her iki lider Türkiye’nin Suriyeli paralı savaşçıları Dağlık Karabağ’a göndermesiyle ilgili kaygılarını paylaştı” denildi.

ilgilihaber url=”href=”/tr/putin-macron-gorusmesi-karabagda-catismalar-derhal-sona-erdirilsin/”]

d Macron: Türkiye, Suriyeli paralı cihatçıları Karabağ’a gönderdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aylardır ‘söz savaşı’ içinde olan Macron, geçtiğimiz günlerde Ankara’nın Dağlık Karabağ’da “savaşçı” bir tavırla hareket ettiğini söylemiş, Rusya dışişleri bakanlığı da yasa dışı silahlı gruplardan Suriyeli ve Libyalı savaşçıların Dağlık Karabağ bölgelerine gönderildiğini iddia etmişti.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com