Yargıtay üyesi Yüksel Kocaman, kendi açıklaması da dahil 26 habere erişim engeli getirdi

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da düzenlenen operasyonla gözaltına alınan suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan’ın lüks ev ve araba hediye ettiği iddiasıyla gündeme gelen Yargıtay üyesi Yüksel Kocaman, hakkında çıkan 26 içerik için erişim engelli kararı aldırdı. Kocaman, kendi açıklamasını da yayından kaldırttı.

KRONOS 20 Eylül 2023 GÜNDEM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakın olduğu iddia edilen ve geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan’dan villa ve araba aldığı öne sürülen Yargıtay üyesi Yüksel Kocaman, 26 içerik için erişim engelli kararı aldırdı.

T24’ün haberine göre, Ankara 10. Sulh Ceza Hâkimliği’nce alınan kararda Kocaman’ın başvurusu üzerine 26 link için erişim engeli kararı alındı.

KENDİ AÇIKLAMASINI DA YAYINDAN KALDIRTTI 

Ayrıca Kocaman, ‘villa ve araba aldığı iddiasını reddettiği, Kaplan ile birkaç dakika restoranda görüştüğü, Kaplan operasyonunun Soylu’ya yönelik bir operasyon olduğunu’ söylediği haberi de yayından kaldırttı.

TALEBİ ÖNCE REDDEDİLDİ 

Ankara 9. Sulh Ceza Hâkimliği, Kocaman’ın 18 Eylül’deki başvurusunu, içeriklerin “basın hürriyeti sınırları kapsamında kaldığını” değerlendirerek reddetti.

ÜST MAHKEME KABUL ETTİ 

Kocaman’ın avukatı ret kararına itiraz ederken, dosya 19 Eylül’de Ankara 10. Sulh Ceza Hâkimliği’ne gönderildi.

İtirazı kabul eden Ankara 10. Sulh Ceza Hâkimliği ise kararın gerekçesi olarak, “Talep edenin hâlâ görevde yüksek yargı mensubu olduğu, içeriklerde yer alan paylaşımların isim ve soy isim rumuzlanmadan ve fotoğraf paylaşımı yapılarak yayınlandığı, özel hayatın gizliliği gereği kişinin hedef haline getirilerek kişilik haklarına saldırı oluşturabileceği”ni öne sürdü.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com