Mansur Yavaş malvarlığını belediye binasına astı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, daha önce kamuoyuna açıkladığı kendisinin ve eşinin malvarlığını Ankara Büyükşehir Belediyesi girişine astı.

KRONOS 04 Mayıs 2024 GÜNDEM

Seçimler öncesi mal varlığını açıklayan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, kendisinin ve eşinin malvarlığını Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin girişine astı.

İlanda, “2019 yılı Mansur Yavaş malvarlığı ile 2024 yılı Mansur Yavaş mal varlığı” ile “Nursen Yavaş malvarlığı” başlıkları altında varlık kalemleri yer aldı.

 

Ayrıca mevcut borçlar da ilanda yer aldı.

OLAY NASIL GELİŞTİ?
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ABB Başkanı Mansur Yavaş’ı ABB merkez binasında ziyaret etti.

45 dakika süren görüşme sonrası Özel ve Yavaş, belediye meclis üyeleri ve ilçe belediye başkanlarıyla da meclis salonunda toplantı gerçekleştirdi. Özel ve Yavaş, daha sonra açıklama yaptı.

Yavaş, “Sayın genel başkanımız bugün hayırlı olsun ziyareti için belediyemizi ziyaret etti. Ben de kendilerine belediyemizde yaptığımız bazı çalışmalar ve seçim öncesi hazırladığımız finansal raporla ilgili bilgiler verdim. Ayrıca belediye başkanlarımızla, belediye meclis üyelerimizle birlikte bir toplantı yaptık. Hem geçmiş dönemin muhasebesini yaparken hem de önümüzdeki dönemle ilgili sayın genel başkanımızın tavsiyelerini aldık” dedi.

Yavaş, bir gazetecinin, “Özel ve Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizin de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir görüşeniz olacak mı ve ne zaman olacak?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Tabii ki kamuoyu gibi ben de olumlu buluyorum. Özellikle CHP’nin birinci parti olduktan sonra özellikle bu gerilimi ortadan kaldırıcı yaklaşımı kamuoyu tarafından da çok olumlu karşılandı.”

Öte yandan Yavaş, 2019 ve 2024 yıllarına ait mal varlıklarını, eşi Nursen Yavaş’ın da mal varlıklarıyla birlikte, belediye binasına astığı bir ilanla kamuoyuyla paylaştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com