Gençten Ali Babacan’a: AKP’den bıktık, bize gelecek vaat edin

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde vatandaşlarla buluştu. “Bu ülkede yaşamak stresli, bize güzel bir gelecek vaat edin” diyen 17 yaşındaki bir lise öğrencisi, “AK Parti’den bıktık” dedi.

KRONOS 28 Haziran 2021 GÜNDEM

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Balıkesir/Ayvalık'ta vatandaşlarla buluştu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine vatandaşlarla konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’la 17 yaşındaki lise öğrencisi arasında yaşanan diyalog dikkat çekti.

‘ANNEM-BABAM EMEKÇİ’  

Babasının boya işleri yaptığını kaydeden genç, “Biz bu AK Parti’den bıktık sayın başkanım. Bir gün sınavı, bir gün sistemi değiştiriyorlar. Benim annem, babam emekçi insanlar. Babam boya işi yapıyor, beni okutmaya çalışıyor. Babamın emeklerinin çöpe gitmemesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

Babacan, bu sözlere, “Bu ülkenin düzelmesinin yolu yönetenlerin dürüst ve ehil olmasından geçiyor. Fırsat eşitliği ve hak edenin hak ettiğini alması gerekiyor” şeklinde yanıt verdi.

’DİYARBAKIR’DA ’SLAV Û REZ, SONRA ‘KÜRTÇE PEDAGOJİK DEĞİL…’

Genç öğrencinin Babacan’dan bir ricası daha vardı. Aslen Mardinli olduğunu söyleyen genç, siyasetçilerin dil değiştirmesine ilişkin tepkisini Babacan’la şöyle paylaştı: “Ben Mardin Kızıltepeliyim. Bütün siyasetçilere söylüyorum: Diyarbakır’da ‘Slav û rêz’ dersiniz ama sonra ‘Kürt dili pedagojik değil, eğitimine karşıyız’ dersiniz. Lütfen Kürt halkına bakarken tek görüşten bakın. İyi bakıyorsanız iyi bakın.”

Bunun üzerine lise öğrencisinden DEVA Partisi Mardin İl Teşkilatının çalışmalarını da incelemesini isteyen Babacan, “Ayvalık teşkilatımızda da buradaki demografinin aynısı var” dedi.


 

‘GENÇLER UMUDUNU YİTİRDİĞİ İÇİN DEVA’YI KURDUK’

Gencin “Gittiğiniz yolu çok beğeniyorum” demesi üzerine Babacan şunları söyledi: “Bizde yüzde 20 gençlik kotası var. 30 yaş altı gençler her yönetim kademesinde temsil ediliyor. Sizler için çalışıyoruz. Ülkemiz kötü duruma düştüğü için, gençler umudunu yitirdiği için biz DEVA Partisi’ni kurduk.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com