Martin Scorsese’in yeni filmi, Cannes Film Festivali’nde gala yapacak

Martin Scorsese yeni filmi Killers of the Flower Moon’un gösterimini 2023 Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirecek. Filmin kadrosunda Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro gibi usta isimler de yer alıyor.

KRONOS 02 Nisan 2023 SİNEMA

Martin Scorsese’nin heyecanla beklenen yeni filmi ‘Killers of the Flower Moon’ (Çiçek Ayının Katilleri) galasını 2023 Cannes Film Festivali’nde yapacak. Apple’ın yapımcılığını üstlendiği film, 20 Ekim tarihinde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) genelinde vizyona girecek. Film gelecek bir tarihte Apple TV+ platformunda dünya çapındaki seyircilerle buluşacak.

‘Killers of The Flower Moon’ filminin senaryosu David Grann’ın ‘Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI’ (Çiçek Ayının Katilleri: Osage Cinayetleri ve FBI’ın Doğuşu) adlı kitabından uyarlanıyor. Filmin yazarlık koltuğunu filmin yönetmeni Martin Scorsese ile beraber Eric Roth paylaşıyor. Eric Roth önceden Dune: Çöl Gezegeni, Bir Yıldız Doğuyor ve Forrest Gump gibi başarılı filmlerin senaryolarına imzasını atmıştı.

CANNES FİLM FESTİVALİ MARTİN SCORSESE FİLMİ GÖRMEYELİ 37 YIL OLDU

Martin Scorsese, Cannes Film Festivali’nde en son Saatler Sonra filmi ile 1986’da yarışmaya girmişti. O yıl En İyi Yönetmen unvanını hak eden Scorsese, 1976 yılında ise Taksi Şoförü filminin Palme d’Or (En İyi Film) ödülünü alması ile onore edilmişti.

‘Killers of the Flower Moon’ filminin yarışmaya katılıp katılmayacağı Cannes organizatörleri tarafından henüz doğrulanmadı. 76. Cannes Film Festivali yarışmasının resmi programı nisanın ortasında belli olacak.

FİLM KADROSUNDA LEONARDO DİCAPRİO VE ROBERT DE NİRO YER ALIYOR

Western ve drama türlerinde olacak film Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro ile beraber ‘The Whale’ filmi ile prestijini uzun bir süre ardından tekrar yakalayan Brendan Fraser, ‘Breaking Bad’ oyuncusu Jesse Plemons, Lily Gladstone ve Scorsese’nin ‘The Irishman’ filminde parlayan Louis Cancelmi’yi de barındırıyor.

‘KİLLERS OF THE FLOWER MOON’ YAKLAŞIK 4 SAAT SÜRECEK

İddialara göre ‘Killers of the Flower Moon’ filmi yaklaşık 4 saatlik bir tecrübe olacak. Aynı adı taşıyan romandan esinlenen film, 1920’li yıllarda petrol yataklarından zengin olan Osage Kabilesinin maruz kaldığı cinayetleri konu alacak. Ayrıca 1908’de kurulan FBI’in soruşturmasını da göstererek kuruluşun ilk yıllarına tanıklık edilecek.

APPLE SİNEMA SEKTÖRÜNDE İVME KAZANIYOR

Amazon ve Netflix gibi sektör devleri ile yarışmayı hedefleyen Apple, sinema sektöründe 1 milyar dolarlık yatırım planladığını duyurmuştu. Martin Scorsese ile beraber yönetmen Ridley Scott da Napoleon adlı filmi ile Apple TV+ platformunda yerini alacak. İlk fragmanı yayınlanan filmin çıkış tarihi şimdilik 2023 olarak biliniyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com