İmamoğlu’ndan ‘Van’ tepkisi: Haksızlığa susan dilsiz şeytandır

Mazbatasını alan İmamoğlu, Abdullah Zeydan'ın seçilme hakkının elinden alınmasını da gündeme taşıdı. Haksızlık karşısında susanın dilsiz şeytan olduğunu söyleyen İmamoğlu, "Haksızlıklara karşı sonuna kadar mücadelenin bir neferi olacağımı da kimse unutmasın" dedi.

KRONOS 03 Nisan 2024 GÜNDEM

İBB Başkanlığını 3’ncü kez kazanan ve 2’nci dönemine başlamaya hazırlanan Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldıktan sonra yaptığı teşekkür konuşmasında Van’daki irade gasbını gündeme getirdi.

Van’da seçimi kazanmasına rağmen mazbatası AKP’li adaya verilen Abdulah Zeydan kararına tepki gösteren İmamoğlu, “Van’da yaşanan tam bir garabet. Hassas ve titiz şekilde takip ediyorum. Bu hususta haktan ve adaletten yana olmaktan bu kardeşiniz asla vazgeçmeyecek. Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytan olur, bunu unutmayın” dedi.

‘MÜCADELENİN NEFERİ OLACAĞIMI KİMSE UNUTMASIN’ 

İmamoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: Bana yapılınca haksızlık, başkasına yapılınca sessizlik bu ülkeye yakışmaz. Yapılan haksızlıklara karşı sonuna kadar mücadelenin bir neferi olacağımı da kimse unutmasın. Seçildim de işim bitti değil, benim işim yeni başlıyor.”

‘DERHAL MAZBATAYI VERİN’

Aradaki açık farka rağmen Tuzla Belediye Başkanı seçilen Ali Bingöl’e henüz mazbata verilmemesini de gündeme getiren İmamoğlu, “Derhal arkadaşımın mazbatasını verin” dedi.

’16 MİLYONUNDUR’  

İmamoğlu, “Benim için elbette çok özel bir gün. Bunu ikinci kez yaşıyoruz. Çok onurluyuz, gururluyuz, sorumluluğumuzun farkındayız. İstanbul halkına yakışan bir ortam sağlandı. Aslında bu, 16 milyona verilen bir mazbatadır. Allah mahçup etmesin” dedi.


YARIN 10:30’DA SARAÇHANE’DE 

Yarın saat 10.30’da Saraçhane’de daha geniş mesajlar vereceğini duyuran İmamoğlu, konuşmasını “Tükiye’nin neresinde olursa olsun bu bütün haksızlıkları takip edeceğiz ve adaletin savunucusu olmaya devam edeceğiz” diyerek sonlandırdı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com