Milli Eğitim Bakan Tekin: Erbakan Hoca’nın hayalleri hayata geçsin

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Cihat"ın metne geçip Atatürk ile Cumhuriyet'in seyreltilmesine yönelik eleştirilere yanıt verdi.

KRONOS 24 Mayıs 2024 GÜNDEM

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Eğitimde Yapay Zeka Uygulamaları Uluslararası Forumu’nda yaptığı konuşmada “yeni müfredat”a yapılan eleştirenlere yanıt verdi.

Tekin, çok yüzeysel ve çok ideolojik eleştirilerle karşı karşıya kaldığını belirterek, “Bunlara aldırmadan, bu tür eleştirilere çok fazla prim vermeden yolumuza devam etmemiz lazım ki 1987’de Turgut Özal’ın, 1970’li yıllarda Erbakan Hocanın ve 1940’lı yıllarda Nuri Demirağ’ın hayali hayata geçebilsin” diye konuştu.

Tekin’in açıklamaları şöyle:

“HAYALLERİ HAYATA GEÇSİN”

“Bunlara aldırmadan, bu tür eleştirilere çok fazla prim vermeden yolumuza devam etmemiz lazım ki 1987’de Turgut Özal’ın, 1970’li yıllarda Erbakan Hocanın ve 1940’lı yıllarda Nuri Demirağ’ın hayali hayata geçebilsin. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’nde, aslında burada konuştuğumuz, konuşacağımız şeylerin birçoğu var. Ekonomik Kalkınma ve İş Birliği Örgütü (OECD) raporlarında en çok eleştiri aldığımız konulardan bir tanesi, çocuklarımızın dijital becerilerinin gelişmesi. Biz ‘Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ile çocuklarımızın hem dijital okuryazarlık anlamında hem dijital becerilerinin gelişmesi anlamında hem de yapay zeka uygulamalarının eğitim öğretim süreçlerine uygulanabilmesi açısından çok önemli değişiklikler yaptık.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com