‘Ders programı değil parti programı’: MEB’in yeni müfredatı onaylandı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı ve cihat ifadesinin girip Atatürk ve Cumhuriyet'in seyreltilmesi nedeniyle eleştirilen yeni müfredatı onaylandı.

KRONOS 24 Mayıs 2024 GÜNDEM

Talim ve Terbiye Kurulu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) hazırladığı, yeni müfredatı onayladı. Tartışmalı müfredat, bakanlık onayına sunulacak.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cihad Demirli, “Yeni müfredat taslağı hakkında iletilen tüm görüş-öneriler, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığımızca özenle değerlendirildi. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’nin askı sürecinde eğitim paydaşlarından gelen 67 bin 284 görüş ve öneri tek tek tasnif edildi” dedi.

“DERS PROGRAMI DEĞİL, PARTİ PROGRAMI”

MEB’in hazırladığı yeni müfredat, “Ders programı değil, parti programı” yorumlarına yol açmıştı. Müfredat, derslerde dini referansların yapılması, “Atatürk ve Cumhuriyetin” seyreltilmesi ve “Cihat, kamil insan” ifadelerinin ders kitaplarına gitmesiyle eleştirilmişti.

Yeni müfredat, gelecek eğitim öğretim döneminden itibaren okul öncesi, ilkokul 1. sınıf, ortaokul 5. sınıf ve lise 9. sınıftan başlamak üzere kademeli şekilde uygulanacak.

Talim ve Terbiye Kurulunca onaylanan yeni öğretim programlarına, makam onayının ardından Bakanlığın internet sitesi üzerinden erişilebilecek.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com