Mehmet Ağar’ın marinasına çöktüğü Mübariz Mansimov, TV kanalı satın aldı

Mehmet Ağar'ın marinasına çöktüğü Azeri iş insanı Mansimov, TV kanalı satın aldı: "Sesimi duyurmak istiyorum. Beni içeri koyacaklarsa koysunlar. Kötü bir şey yapmıyorum ki. Benin kafamdaki şu: Bazı gazeteci arkadaşlara hisse vermek."

KRONOS 14 Mart 2024 GÜNDEM

Azerbaycan ve Türkiye vatandaşı Mübariz Mansimov

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in ifşalarından biri de eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın Azerbaycan kökenli Türk vatandaşı Mübariz Mansimov’un Yalıkavak’taki marinasına çökmesiydi. Bir dönem “Gülen örgütüne yardım ettiği” iddiasıyla tutuklanan ve beş yıl hapis cezası alan Mansimov, medya sektörüne girdi. Gazeteci İsmail Saymaz, Mansimov’un EKOL TV’yi satın aldığını duyurdu.

Mansimov, neden medya sektörüne girmek istediğine ilişkin de “Sesimi duyurmak istiyorum. Beni içeri koyacaklarsa koysunlar. Kötü bir şey
yapmıyorum ki. Benin kafamdaki şu: Bazı gazeteci arkadaşlara hisse vermek. Gelecekte benim hissem azalsın, gazetecilerin hisseleri
çoğalsın” dedi.

Saymaz’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Avukat Ersan Şen, geçen aylarda ‘EKOL TV’ adlı bir televizyon kanalını kurma kararı almıştı. Ancak kanal yayın hayatına geçemeden yönetimden ayrıldı. Azerbaycan kökenli Türk vatandaşı Mübariz Mansimov kanalı devraldı. Peker, Mansimov’un sahibi olduğu Yalıkavak Marina’ya Azerbaycanlı Anar Alizade ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın çöktüğünü iddia etti.

1 NİSAN’DA YAYIN HAYATI BAŞLIYOR

Mansimov, şirketinden ayrılıp rakip gruba geçen çalışanlarının inandırıcılıktan uzak ifadeleri dayanak alınarak, FETÖ iddiasıyla tutuklandı. Bir yıl tutuklu kalan Mansimov, FETÖ’ye yardımdan beş yıl hapse çarptırılarak, tahliye edildi. Dün Mansimov aradı. EKOL TV hakkında konuştuk. ‘Evet, doğrudur, kanalı alıyorum. Ama hisseleri henüz üzerime devrolunmadı’ dedi. 1 Nisan’da yayına gireceklerini kaydetti.
Bağımsız olacaklarını vurguladı.

‘Neden medya sektörüne girdiniz?’ diye sordum. En azından hakkındaki asılsız haberlere cevap verebileceğini belirterek, ‘Sesimi duyurmak istiyorum’ dedi. ‘Medya sahibi olmak riskli bir karar değil mi?’ diye sordum. ‘Beni içeri koyacaklarsa koysunlar. Kötü bir şey yapmıyorum ki’ diye konuştu. ‘Benin kafamdaki şu: Bazı gazeteci arkadaşlara hisse vermek. Gelecekte benim hissem azalsın, gazetecilerin hisseleri çoğalsın’ dedi.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com