Mehmet Özışık hakkında, “kumpas ve şantaj” gerekçesiyle gözaltı kararı

İktidara verdiği destekle bilinen İnternethaber sitesinin sahibi Süleyman Özışık'ın kardeşi Mehmet Özışık hakkında, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’e kumpas kurulduğu ve şantaj yapıldığı gerekçesiyle gözaltı kararı çıkarıldı.

KRONOS 03 Ekim 2020 GÜNDEM

Mehmet Özışık hakkında gözaltı kararı verildi.

İktidara verdiği destekle bilinen İnternethaber sitesinin sahibi Süleyman Özışık’ın kardeşi Mehmet Özışık hakkında, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’e kumpas kurulduğu ve şantaj yapıldığı gerekçesiyle gözaltı kararı çıkarıldı.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in şikayeti sonrası savcılık emriyle Suat Deniz’in evinde arama yapıldı. Düzenlenen operasyonda Aydın Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Suat Deniz ve eşi Ayla Deniz ile gazeteci Mehmet Özışık gözaltına alındı. Deniz çifti ile birlikte hareket ettiği düşünülen Mehmet Özışık ise adresinde bulunamadı.

Rektör Aldemir’e, akademik personel alımı ve 2019 yılından sonra yapılan ihalelerle ilgili suçlamalar yöneltilmişti. Rektör Aldemir, düzenlediği basın toplantısında bu iddialara cevap verdi. İddialarla ilgili hukuki süreç başlattıklarını bildiren Aldemir, kendisine itibar suikasti düzenlendiğinin öne sürdü.

Mehmet Özışık, aynı zamanda Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a yönelik ‘cinsel saldırı’ iddialarını ortaya atan isimdi. Kendisine cinsel saldırı gerçekleştirildiğini ileri süren kadın suç duyurusunda bulunmuştu.

“ÇETE OLMUŞSUNUZ”

İktidar partisinin sosyal medyadaki en önemli savunucuların birisi olan Fatih Tezcan, paylaştığı görüntülü mesajda konuyu dile getirmişti. Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a yönelik iddilarla ilgili konuşan Tezcan, AKP’ye yakınlığı ile bilinen Özışık kardeşlerin şantaj yaptığını, belediye başkanından ‘seminer verelim’ diyerek para istediğini açıklamıştı.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com