Mehmet Tezkan: Cumhur İttifakı’nın adayları kaybederse…

Gazeteci Mehmet Tezkan: "Cumhur İttifakı’nın adayları kaybederse... Erdoğan kaybetmiş olacak… Parti devleti anlayışı kaybetmiş olacak… Rejim kaybetmiş olacak…"

KRONOS 27 Mart 2024 GÜNDEM

Halk TV yazarı Mehmet Tezkan, yerel seçim sonuçlarının Türkiye siyasetini etkileyeceğini belirttiği yazısında, “1 Nisan sabahı, 31 Mart sabahından farklı olacak” dedi. “Seçimin sonucunu büyük kentlerde enflasyon yoksulları belirleyecek” diyen Tezkan, Cumhur İttifakı’nın adaylarının kaybetmesi durumunda “Erdoğan kaybetmiş olacak… Parti devleti anlayışı kaybetmiş olacak… Rejim kaybetmiş olacak” ifadelerini kullandı.

“Yoksullaşma sandığa yansıyacak mı? Toplumun patlayacak öfkesi sandığı patlatacak mı?” sorusunu yönelten Tezkan, seçimin kilit sorusunun “Her şeye rağmen AKP mi diyecekler, yoksa hoşnutsuzluk mesajı mı verecekler?” olduğunu belirtti.

‘TAŞLAR YERİNDEN OYNAYACAK’

31 Mart’ın yerel seçim görünümlü genel seçim olduğunu belirten Tezkan, özetle şunları söyledi:

“Sonuçları da Ankara’yı etkileyecektir/etkilemesi de gerekir. Çünkü taşlar yerinden oynayacak. Hayat eskisi gibi akıp gidemez… Erdoğan’ın ekonomi politikasının yarattığı zenginler ve yoksullardan oluşan ikili yapının daha fazla sürmesi imkansız! Yüksek enflasyonla yaşadığımız sürece adaletsiz yapı daha da derinleşecek. Zengin daha da zenginleşecek, yoksul daha da yoksullaşacak… Ülke enflasyon zenginleriyle enflasyon yoksulları diye karnıyarık gibi ortadan ikiye ayrılacak. Ayrıldı zaten…

AKP/MHP ortaklığı kaybederse tepki bu düzene … Sandık isyanı uygulanan ekonomik politikayadır, adaletsizliğedir, eğitimde çağın gerisine düşmeyedir, işsizliğedir, tek öğün yemeğe mahkum edilmeyedir. O halde… Cumhur İttifakı’nın adayları kaybederse… Erdoğan kaybetmiş olacak… Parti devleti anlayışı kaybetmiş olacak… Rejim kaybetmiş olacak…”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com