Bulu: İstifayı asla düşünmüyorum, emare yok ama kriz 6 ayda biter

Erdoğan'ın Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne atadığı, öğrenciler ve öğretim üyelerinin görevi bırakması için günlerdir eylem yaptığı Melih Bulu istifa etmeyi düşünmediğini açıkladı.

CEM MORA 03 Şubat 2021 GÜNDEM

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne dışarıdan atanan ve öğrenciler ile akademisyenlerin kabul etmediği Melih Bulu, istifa etmeyi düşünmediğini söyledi.

ALÇI’YA KONUŞTU

HaberTürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı’ya konuşan Bulu, “Peki ama bitme emaresi var gibi görünmüyor. Üstelik 6 ay çok uzun bir süre, böyle karmakarışık bir 6 ay geçer mi?” sorusuna, “Elbette böyle sert geçecek bir 6 ay değil. Tansiyon düşecek ancak 6 ay içinde kriz tamamen biter” yanıtını verdi.

Alçı yazısında, “Geldiğinden beri 100 kadar akademisyenle konuşmuş. Yeni rektörün iddiasına göre 20 kadar hoca mahalle baskısı uygulayarak işi bloke ediyor.” ifadesini kullandı.

DEVA PARTİSİ’NDEN ÇOK TEPKİ GELDİ, GERİ ADIM ATTI

Alçı yazısında şunları kaydetti:

“Peki danışman olarak atadığı Oğuzhan Aygören’in sonrasında bu pozisyonu reddeden açıklamasına ne diyor Prof. Bulu?

‘Oğuzhan Hoca ile eski tanışıklığımız var Nagehan Hanım. Aramızda hep birlikte ne yapabiliriz diye konuşurduk. Ben kendisini rektör danışmanlığına atadığımda başta her şey iyiydi ancak sonra mensubu olduğu DEVA Partisi’nden çok tepki geldi, o nedenle geri adım atmak zorunda kaldı.’

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com