Melih Bulu’nun arkadaşının dağıttığı çikolatayı kimse almadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanan Melih Bulu'ya yönelik protestolar devam ediyor. Melih Bulu'nun arkadaşı olduğunu söyleyen bir kişinin öğrencilere çikolata dağıtma girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. .

KRONOS 10 Şubat 2021 GÜNDEM

Boğaziçi öğrencileri, Prof. Dr. Melih Bulu'nun ikram ettiği çikolataları almamıştı.

Kendisini Boğaziçi Üniversetisi Rektörü Melih Bulu’nun arkadaşı olarak tanıtan kişinin öğrencilere çikolata dağıtmaya çalıştı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan kayyım rektör Melih Bulu’ya karşı protestolar devam ediyor.

Kendisini rektör Melih Bulu’nun arkadaşı olarak tanıtan bir kişi, Boğaziçililere çikolata dağıtmaya çalıştı. Çikolatayı reddeden öğrenciler, “Çikolata değil arkadaşlarımızı istiyoruz. Şov yapmayın, biz sizinle aynı gemide değiliz” diyerek tepki gösterdi. Öğrencilerin tepkisi üzerine kişi ayrılırken; öğrenciler, “Melih Bulu rektörümüz değildir”, “Kayyum rektör istemiyoruz” sloganları attı.

https://twitter.com/direnbogazic/status/1359509488601022464

Öğrenciler o anları, “Boğaziçi Direniyor” isimli hesaptan “Kayyumluk binasından çıkıp kendini Melih Bulu’nun arkadaşı olarak tanıtan kişi öğrencilere çikolata vermeye çalıştı. Daha bugün tutuklanan arkadaş sayımız 11’e yükselirken BU NE PİŞKİNLİK? Çikolata değil #Arkadaşlarımızıİstiyoruz ve mücadelemiz ile alacağız!” ifadeleriyle paylaştı.


Melih Bulu göreve atandıktan sonra öğrencilerin yanına gelmiş, ” Kayyım rektör istemiyoruz’ sloganıyla karşılanmıştı.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com