Mercedes’te korsan yazılım satışları kilitledi

Türkiye'de bayilik mukavelelerini fesheden ve doğrudan satış kararı alan Mercedes sosyal medyada dile getirilen iddialara açıklık getirdi.

KRONOS 11 Temmuz 2023 EKONOMİ

Bayiler vasıtasıyla otomobil satışını durduran otomotiv devi Mercedes’te kriz…

Almanya’nın otomotiv devi Mercedes-Benz Türkiye’nin “bazı eski bayilerinin sanal yazılım (hacker) ile siteye girerek, otomobil sipariş ettiği ve müşterilerin mağdur edildiğine” dair iddialar üzerine online satış kanallarını kapattığı iddia edilmişti.

Şirket internet vasıtasıyla online platformlarda düzenli olarak otomobil modellerinin satışının devam ettiğini ifade etti.

Şirketten yapılan açıklamada Mercedes-Benz Türkiye’nin Almanya’dan böyle bir talimat aldığı yönündeki bilgilerin de gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

KDV ZAMLI LİSTELER İÇİN MOLA

Mercedes-Benz Türkiye’nin yeni satış platformu aracılığıyla müşterilere fijital (fiziki ve dijital kanalların birlikte kullanıldığı) tecrübe ettirme taahhütüne sadık kalacağı belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Müşteri tecrübemizi geliştirmek maksadıyla online platformumuzdaki sistemsel ve süreçsel iyileştirmelerimizi sürdürmekteyiz. Özellikle araçlarımızın yeniden satıcılara değil, nihai kullanıcılara ulaşması adına dijital aktiviteleri ve platformumuzu düzenli olarak güncelliyoruz.”


 

10 Temmuz 2023 tarihinde “güncelleme” mesajının sebebi de belli oldu. Şirket, Katma Değer Vergisi (KDV) oranını yüzde 18’den yüzde 20’ye çıkarılması sebebiyle fiyatlara KDV zammı yaptı.

Zamlı listeler tamamlanana dek internette sipariş verilemedi.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com