Merdan Yanardağ da Uçum’a yüklendi: ‘AKP dışında oy verenleri tutuklayacak mısınız?’

Gazeteci ve yayın yönetmeni Merdan Yanardağ, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Uçum’a tepki gösterdi ve “Bu ülkede AKP’ye oy veren yüzde 34 küsur oyun haricinde tüm oy verenleri tutuklayacak mısınız?" diye konuştu.

KRONOS 04 Nisan 2024 GÜNDEM

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Prof. Dr. Emre Kongar ile birlikte sunduğu 18 Dakika programında, Van’da seçimi kazanan DEM Parti adayı Abdullah Zeydan’a mazbata verilmeden önce gerçekleşen protestoları eleştiren Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum’un sözlerine tepki gösterdi.

Merdan Yanardağ, Mehmet Uçum’un sözleriyle ilgili genel bir yorum yaparak, “Hem muhalefeti tehdit ediyor, hem bürokrasiyi tehdit ediyor, hem de AKP içindeki Yüksek Seçim Kurulu’nun Van kararının doğru olduğunu savunan kesimleri tehdit ediyor” dedi. Ayrıca, Uçum’un “Devlet mesajı aldı” şeklindeki sözlerine de tepki gösterdi.

Yanardağ, “Erdoğan ya da AKP’yi devlet yerine koyuyorsunuz. Yahu Erdoğan’ın yenilgiye uğramasıyla devletin ne ilgisi var? Hani siz parti devletine karşıydınız? Ne çabuk tek partici oldunuz yahu? Siz kimsiniz devletin yerine koyuyorsunuz kendinizi?” sözlerini söyledi.

“SİZİN KELEPÇELERİNİZ YETMEZ”
Uçum’un Van’da halkın seçim iradesinin çiğnenmesini protesto edenler için “Milli devlet iradesi haddini bildirecektir” ifadelerini kullanmasına da tepki gösteren Yanardağ, “Kim yahu bu milli devlet iradesi? Kim haddini bildirecek? Ne yapacaksınız sayın Uçum? Bu ülkede AKP’ye oy veren yüzde 34 küsur oyun haricinde tüm oy verenleri tutuklayacak mısınız? Buna sizin kelepçeleriniz yetmez” şeklinde konuştu.


TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Uçum’a, “Bu ülkede AKP’ye oy veren yüzde 34 küsur oyun haricinde tüm oy verenleri tutuklayacak mısınız?” sözleri ile tepkisini göstermiş bulundu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com