Mersin’deki ölümlü kazaya karışan otobüsün sürücüsü tutuklandı

Mersin'de 10 kişinin hayatını kaybettiği, 39 kişinin yaralandığı kazaya ilişkin yolcu otobüsünün şoförü Ali G. tutuklandı. Kazada hayatını kaybedenlerin kimlikleri açıklandı.

KRONOS 27 Mayıs 2024 GÜNDEM

Mersin’de Tarsus- Adana- Gaziantep (TAG) Otoyolu’nda, Diyarbakır- İstanbul seferini yapmakta olan Star Diyarbakır firmasına yolcu otobüsü, şoför Ali G.’nin direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu çelik bariyerleri yıkarak karşı şeride geçti. Adana yönüne geçen otobüs, 2 otomobil ve 1 kamyonla çarpıştı. Kaza yerinde 10 kişinin yaşamını yitirdiği belirlendi.

Kazada yaralanan 40 kişiden 13’ünün Tarsus Devlet Hastanesi’nde, 7’sinin Mersin Şehir, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 14’ünün Adana Şehir, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 3’ünün Çukurova Devlet Hastanesi’nde, 2’sinin de Tarsus’taki bir özel hastanede tedavileri sürüyor.


Yaralılardan 8’inin durumunun ağır olduğu belirtildi.

NE OLMUŞTU?
TAG Otoyolu’nun Yenice Mahallesi mevkiinde, Star Diyarbakır firmasına ait 34 SD 8821 plakalı yolcu otobüsü, karşı şeride geçerek 2 otomobil ve 1 kamyona çarpmış, ardından aynı bölgede bir kaza daha meydana gelmişti. İlk kazada 10 kişi hayatını kaybetmiş, 34 kişi yaralanmış, diğer kazada da 6 kişi yaralanmıştı. Kazanın ardından uzun süre trafiğin aksadığı otoyolda, araçların kaldırılmasıyla akış normale dönmüştü.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com